Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Škoda Auto dnes rozjela provoz

Škoda Auto dnes rozjela provoz

29. 4. 2020

Přijal jsem pozvání Ing. Ivana Slimáka, ředitele Škoda Auto ve Vrchlabí v okamžiku, kdy po povinné šestitýdenní odstávce zahájili provoz.

Škoda Auto dnes rozjela provoz

Škoda Auto dnes rozjela provoz

Rozhodnutí otevřít fabriku a začít vyrábět je nejenom pro mě, ale i pro zaměstnance a například dodavatelské firmy, významným milníkem pozvolného návratu k normálnímu životu.
Byl jsem v průběhu první směny okouknout, jak Škoda Auto pro své lidi nastavila hygienicko-bezpečnostní parametry proti šíření koronaviru. Kromě standardních opatření jako roušky, dezinfekce, měření tělesné teploty, dvoumetrové odstupy, zřídili ve fabrice karanténní místnost pro případné předání potenciálního pacienta zdravotnické službě.
Návrat provozu sofistikované výroby po šesti týdnech nebyl jednoduchý. Firma je zvyklá maximálně na třítýdenní odstávku při celozávodní dovolené. Ještě nikdy nebyl provoz odstaven šest týdnů, a tak se jevila celá řada neznámých a otazníků. Nebylo například jisté, zdali budou moci použít všechen materiál, komponenty, zdali do práce přijdou všichni lidé, apod.
Zajímavé bylo i zjištění, že po šestitýdenní pauze naskočily do provozu i další firmy, a to způsobilo obrovské zatížení elektrické sítě, a s tím několikrát opakovaný výpadek vysokého napětí.
Provoz se rozjel a já věřím, že se i vše ostatní postupně dostane do normálu.

Jan Sobotka, senátor
 

Autor: Miroslav Sazeček