Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj RYCHNOVSKÁ nemocnice - zhotovitel znám

RYCHNOVSKÁ nemocnice - zhotovitel znám

10. 11. 2022

Systematická modernizace nemocnic Královéhradeckého pokračuje. Nyní rada Královéhradeckého kraje rozhodla o nemocnici v Rychnově nad Kněžnou.

RYCHNOVSKÁ nemocnice - zhotovitel znám

RYCHNOVSKÁ nemocnice - zhotovitel znám

Rychnovská nemocnice má vybraného zhotovitele totální modernizace svého areálu. Rada kraje totiž v pondělí schválila vítěze veřejné zakázky za 750 mil. Kč. 
Jde o rekonstrukci tří podlaží stávajícího objektu „DIGP“ (pavilonu dětského oddělení, interny, gynekologie a porodnice); rekonstrukci stávajících centrálních operačních sálů, ARO a JIP. Centralizací operačních sálů vzroste produktivita poskytované péče. Bude i lépe využita lůžková kapacita. K pavilonu DIGP bude na ploše stávajícího parkoviště přistavěna pětipodlažní budova s vnitřním spojením. Tato přístavba umožní soustředit akutní oddělení nemocnice do jednoho funkčního celku a zároveň dobře oddělit pohyb akutních a urgentních pacientů od plánovaných a ambulantních pacientů a návštěv. Stávající počet parkovacích míst bude nahrazen ve východní části areálu nemocnice v téměř dvojnásobném počtu. Dále se postaví objekt medicinálních plynů a energocentrum, dojde také k úpravě a rekonstrukci zpevněných ploch, komunikací, parkování a inženýrských sítí. 
Jediným hodnotícím kritériem byla nabídková cena, po vyřazení jednoho účastníka, jenž nedodal přes výzvu všechny doklady, zvítězilo společenství G + S - Nemocnice Rychnov (vedoucí společník: GEOSAN GROUP a. s. a společník: STRABAG). Tato společnost nabídla zhotovení za 756.399.380,63 Kč. Z hlediska ekonomického náměstka je „blahodárné“, že 300 mil. Kč bude státní dotace a 250 až 300 mil. Kč jsou peníze, které utržíme za prodej pozemků přímo v průmyslové zóně.

 

JUDr.,ing. Rudolf COGAN PhD.

Autor: Miroslav Sazeček