Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Rudolf COGAN, "pořádný" hospodář v rámci ČR

Rudolf COGAN, "pořádný" hospodář v rámci ČR

28. 7. 2020

Krajský radní pro ekonomiku Rudolf Cogan (Starostové a Východočeši) uvedl, že kraj se loňským splacením všech úvěrů stal jedním ze tří českých krajů bez dluhů. 

Rudolf COGAN, "pořádný" hospodář v rámci ČR

Rudolf COGAN, "pořádný" hospodář v rámci ČR

Investice ve výši 2,8 miliardy korun se na celkových výdajích loni podílely 18,3 procenta a podle Cogana to byl po Jihočeském kraji druhý nejvyšší podíl investic na výdajích mezi kraji. Dodal, že kraj měl ke konci loňského roku na účtech 2,6 miliardy korun.

Z významných investic se vládnoucí pětikoalici podařilo na jaře 2018 zahájit mnoho let připravovanou přestavbu náchodské nemocnice. Stavební firmu kraj vybral až ve čtvrtém tendru, stavba dvou pavilonů za 1,34 miliardy korun má být hotová do 30. července. Na dofinancování přestavby nemocnice kraj letos k 30. červnu čerpal úvěr ve výši 350 milionů korun.

Zásadně kraj zvýšil investice do silnic, když se z necelé půlmiliardy korun v roce 2016 dostal následující rok téměř na jednu miliardu korun a v letech 2018 a 2019 na úroveň 1,3 miliardy korun. Zhruba polovina z 3300 kilometrů krajských silnic je podle hejtmanství v havarijním stavu, ale díky investicím posledních let se jejich stav postupně zlepšuje.

Rudolf COGAN, radní Královéhradeckého kraje pro ekonomiku a IT

Autor: Miroslav Sazeček