Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj ROK 2018 očima předsedy STAN Královéhradeckého kraje

ROK 2018 očima předsedy STAN Královéhradeckého kraje

31. 1. 2019

Předseda KHK STAN, předložil nejužšímu vedení krajské organizace STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH stručný popis politického dění v průběhu roku 2018.

 ROK 2018 očima předsedy STAN Královéhradeckého kraje

ROK 2018 očima předsedy STAN Královéhradeckého kraje

    Rok 2018 začal mimořádnými volbami v senátním obvodu TRUTNOVSKO. 
 Krajský výbor STAN Královehradeckého kraje, nominoval, jako kandidáta, starostu Vrchlabí   Jana SOBOTKU. Společně s hlavní kanceláří STAN byla připravena volební kampaň pro mimořádné senátní volby 2018 – Trutnovsko. 
     Jan SOBOTKA, dlouholetý úspěšný starosta města Vrchlabí, společně s podporou ODS, TOP 09 a KDU-ČSL měl velmi dobrý předpoklad výsledku ve volbách. 
   K tomu „staronový“ kandidát ANO, podnikatel Jiří HLAVATÝ sdělil médiím, nečekané, neobratné názory a postoje. 
    Výše uvedené okolnosti a vysoká účast v 2.kolu senátních voleb (volby probíhaly současně s volbou prezidenta republiky), kandidát STAN Jan SOBOTKA, nečekaně „drtivě“ porazil Jiřího HLAVATÉHO v poměru 67:33.
   Od února roku 2018 KV STAN Královéhradeckého kraje „diskutoval“ strategii komunálních voleb-říjen 2018. 
   Ve své strategii, se KV STAN KHK zaměřil, na větší města, podrobně a kontinuálně řešil sestavení kandidátní listiny v krajském městě Hradec Králové.
      V Královéhradeckém kraji, byla zvažována účast v komunálních volbách, v „barvách“ STAN, v 65 obcích a městech. Tak jak postupně přibývali kandidáti na kandidátních listinách, v některých obcí a městech „převážila“ touha nezávislosti na politických na stranách či hnutích.
    Proto do komunálních voleb 2018, bylo zaregistrováno celkem 51 kandidátních listin v obcích a městech Královéhradeckého kraje.
    Do zastupitelstvech měst a obcí se „probojovali“ kandidáti ve 45 obcích a městech, ve kterých kandidátní listiny v barvách STAN získali o 71 mandátů více než v roce 2014.    Zlepšený výsledek v komunálních volbách 2018 se „dostavil“ zvláště v okresu Rychnov n/ Kněžnou a tak máme relativně, rovnoměrně rozloženu „politickou“ sílu v kraji. 
     Nejlepší výsledky komunálních voleb 2018 v okresech Jičín a Trutnov, nemohou nahradit „propadák“ v krajském městě Hradec Králové. 
Právě výše uvedeným, nelichotivým výsledkem, v komunálních volbách 2018 v Hradci Králové, je stimulována činnost KO STAN KHK, který tuto otázku řešil na lednovém jednání r.2019, společně s nominovanou kandidátkou, do „evropských“ voleb 2019.

Za STAN Královéhradeckého kraje

Miroslav     S A Z E Č E K  
člen výboru STAN                                                 
KO Královehradeckého kraje

Josef    C   O   G   A   N
starosta Nové Paky
předseda KO STAN Královehradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček