Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Poslala Schillerovou s Dostálovou fotit se před PENAM. Reakce ji zaskočily

Poslala Schillerovou s Dostálovou fotit se před PENAM. Reakce ji zaskočily

23. 7. 2021

Starostka krkonošských Mladých Buků okouzlila Čechy razantním postojem k chystané vládní návštěvě ve své obci. Nejde přitom o neznámou ženu, je třeba jedinou zástupkyní Česka v evropském Sdružení místních samospráv.

Poslala Schillerovou s Dostálovou fotit se před PENAM. Reakce ji zaskočily

Poslala Schillerovou s Dostálovou fotit se před PENAM. Reakce ji zaskočily

Když Lucie Potůčková (Mladobučáci, STAN), starostka dvoutisícového městyse Mladé Buky na Trutnovsku, v úterý ráno na Twitteru svérázným způsobem oznámila, jak naložila s nápadem dvou ministryň, které se chtěly objednat na návštěvu její obce, pro mnohé lidi byla jako zjevení.

Ministryně financí Alena Schillerová spolu s kolegyní z Ministerstva pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (obě za ANO) totiž chtěly v červenci vyrazit na prohlídku základní školy v Mladých Bukách na Trutnovsku. Loni na podzim tam dokončili nové odborné učebny za 35 milionů korun z evropských peněz.

Jenže narazily u starostky. „Sami jsme jako obec postavili, sami jsme zařídili a děkovat budeme pouze EU directissimo. Škola je přes léto zamčená a vetřelce do ní nepouštíme. Foťte se před Penamem,“ vzkázala ministryním na Twitteru.

Její příspěvek za 24 hodin „olajkovalo“ 9 100 lidí, skoro 500 okomentovalo a víc než tisícovka ho sdílela.

„Je to bouře ve sklenici vody. Jen jsem řekla, co si myslí víc starostů. Co mě překvapilo, bylo množství pozitivních ohlasů, přišlo mi asi tři sta e-mailů a negativních bylo jen několik. Moc mě potěšilo, kolik milých reakcí bylo od seniorů,“ řekla dnes Seznam Zprávám.

Michaela RAMBOUSKOVÁ a Miroslav SAZEČEK

Autor: Miroslav Sazeček