Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj OHLÉDNUTÍ SENÁTORA SOBOTKY

OHLÉDNUTÍ SENÁTORA SOBOTKY

15. 2. 2023

Zimní Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji, resp. u nás v Krkonoších, úspěšně proběhla.

OHLÉDNUTÍ SENÁTORA SOBOTKY

OHLÉDNUTÍ SENÁTORA SOBOTKY

 Medailovým i zakončovacím ceremoniálem ve čtvrtek večer hezky skončila ve Špindlerově Mlýně.  
Když jsem před časem do oficiální brožurky ke svému úvodnímu slovu zaslal fotografii s Krakonošem, netušil jsem, jak moc bude jeho „vyšší vůle“ potřebná. A skutečně pomohl. 
Lednové jarní počasí se téměř těsně před začátkem olympiády zásadně proměnilo. Nachumelilo, začalo mrznout, v pondělí ráno se otevřela obloha, slunce svítilo a „Krakonoš umožnil“ uspořádat parádní závody plné pěkných sportovních výkonů. A to bylo pro úspěch klíčové. 
Za výborných klimatických podmínek se podařilo vyrobit množství technického sněhu. Tratě byly dobře připraveny. S vybaveným zázemím, promyšlenou organizací i spravedlivými rozhodčími byly závody ve Vejsplachách a na zimním stadionu ve Vrchlabí, i na Horních Mísečkách a Medvědíně ve Špindlerově Mlýně, velmi kvalitní. 
Pro mě jako bývalého sportovce je nejdůležitější, řečeno terminologií lyžařského běhu či sjezdu, nebyl to žádný „pouťák“. Mladí sportovci si neodvezou špatnou zkušenost. Všechno se nám podařilo. 
Poděkování za spolupráci patří všem, kteří se spolupodíleli. Zvlášť chci poděkovat všem Vrchlabákům, kteří při organizaci ZODM dobrovolně pomáhali, a také lidem v blízkosti zimního stadionu, kteří museli strpět komplikace s parkováním a dopravou kvůli hokejovému turnaji.
Mladým sportovcům gratuluji k výkonům a přeji motivaci a úspěchy do dalšího snažení.

Jan SOBOTKA, senátor a starosta Vrchlabí

Autor: Miroslav Sazeček