20. 9. 2024
Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Nová Paka si sportovců váží
Nová Paka si sportovců váží
10. 12. 2015
Nová Paka si sportovců váží
Tento slavnostní akt uspořádaný sportovním výborem se součinností města Nová Paka měl vysokou společenskou úrovní, za což mohou pořadatelé a všichni přítomní poděkovat Gymnáziu a SPgŠ v čele s ředitelem této školy Pavlu Matějovskému. Velký dík patří rovněž vystupujícím studentkám, včetně dívčího sboru Amabile se sólistkami, mezi kterými byla dnes již známá zpěvačka Eva Matějovská a samozřejmě umělecké vedoucí Aleně Matějovské za pět vystoupení, která obohatila celý podvečer. Na slavnostním aktu nechyběli ani místostarostové Pavel Bouchner a Milan Pospíšil, kteří se spolu s některými členy sportovního výboru podíleli na dekorování sportovců. Mezi návštěvníky seděl i bývalý starosta Rudolf Cogan, který zde zastupoval oddíl triatlonu. Přítomni byli i někteří představitelé organizací, jejichž sportovci byli v průběhu podvečera vyhlášeni. Na vyhlášení se přišli podívat starosta Sokola Petr Kužel, starosta Tělovýchovně jednoty Zdeněk Sucharda a někteří další představitelé sportovních organizací.
Předseda novopackého Sportovního výboru František Vitoch se ve svém úvodním slově zmínil o důležitosti sportu v životě každého člověka. Vyhlašovaní těch nejúspěšnějších uvedl jako velmi důležitou motivaci pro mládež. Nezapomněl také připomenout vzory některých našich bývalých i současných reprezentantů, ale i výborné sportovce města a regionu. Poděkoval rovněž radnici za péči o sport ve městě. Vyzdvihl značné množství nových sportovišť, která byla vybudována nejen přímo ve městě, ale i v okolních obcích patřících k Nové Pace.
Velmi šťastnou ruku měl letos sportovní výbor s vybráním moderátorky Marcely Faifrové, která obohatila svým vystoupením již tak slavnostní ráz podvečera. Zajímavé a někdy i roztomilé, zvláště s těmi nejmladšími, byly její rozpravy s vyznamenávanými sportovci. Ocenění jednotlivým sportovcům předával předseda Sportovní komise spolu se zástupci města a některými členy této komise.
Jako první a zároveň nejmladší vystoupila na pódium sedmiletá Kristýna Svobodová z novopackého Autoklubu, která v celkovém hodnocení mistrovství ČR dosáhla výborného třetího místa ve třídě racer buggy autokrosu 160 ccm. Spolu s ní byli dekorováni dva výborní mladí hokejisté, osmiletí Marek Trefil a František Paulus. První pětici doplnili mladí fotbalisté, sedmiletý Michal Rupa a dorostenec Dominik Štefan. V další pětici, která se představila přítomným, byli cvičitelé Klubu sportu pro všechny Miloslav Šimek spolu s Janou Pírovou a dvě sokolské cvičitelky Marie Suchardová s Jarmilou Žďárskou. Pátou do skupinky byla cyklistka Romana Ježková z Bakako Nová Paka. Další vyznamenaní byli vesměs sportovci z Tělocvičné jednoty Sokol. Vedle sebe stály jedenáctileté atletky z přípravky Jessica Nechanická, která byla ve své kategorii druhou nejlepší atletkou Královéhradeckého kraje a spolu s ní Alena Glosová. Za basketbalisty se zde přestavili nestor hry pod bezednými koši Pavel Korbelář s dosud kadetkou hrající za juniorky U 19 Bárou Novotnou. Pětici doplnil hráč a velký volejbalový činovník Jiří Vlk.
Dále se na pódiu ukázali turista Josef Pilař, kuželkář Erik Folta, hráč stolního tenisu Martin Sochor, patnáctiletý šachista Petr Fojt, který si dokáže poradit i s dospělými vyznavači této královské hry. Ocenění jednoho z nejlepších českých triatlonistů Petra Soukupa vyzvedl jeho otec.
V Nové Pace fungují k plné spokojenosti dva tenisové kluby a tudíž byla oceněna čtyřka z Tenisu Nová Paka, dvaadvacetiletá Petra Krausová, za kterou převzal ocenění její otec a o deset let mladší Nikola Tužová. Tenis centrum zde obhajovali Jiří Zemánek a nestárnoucí Marta Rozenbergová, která je rovněž velice úspěšná jako veteránka i ve stolním tenisu, když na mistrovství ČR obsadila druhé místo.
Pro ocenění si také přišla mistryně České republiky ve střelbě z velkorážné pušky na mizivé cíle na 300 m, střelkyně Tereza Dixová, na pódiu nechyběl ani spoluzakladatel a organizátor cyklistických akcí packého Velocipéd klubu Martin Pyciak a nejlepší zimní plavkyně novopacké Karavany otužilců Alžběta Militká, která se prosazuje mezi ženami v Českém poháru. Již několik let jsou mezi neúspěšnějšími novopackými sportovci hodnoceni i nejlepší sportovci dobrovolných hasičů. Tentokráte si přišel pro ocenění Jaroslav Otta, který reprezentuje Novou Paku nejen v hasičském sportu dospělých, ale trénuje i družstvo mladších žáků, které je jedním z nejlepších družstev v okrese.
Jedním ze dvou nejúspěšnějších kolektivů mládeže byli mladí fotbalisté U 11, kteří skončili na třetím místě v krajském přeboru. Pro ocenění si přišli trenéři Ladislav Hoška a Michal Patka s mladými hráči Vojtěchem Patkou, Vojtěchem Selvekem, Janem Trejbalem, Jindřichem Horáčkem, Markem Mentusem, Adamem Barkem, Ladislavem Klazarem, Janem Doubkem, Adamem Řezníčkem, Janem Celjakem, Martinem Herzánem, Václavem Mandíkem, Tomášem Vágenknechtem, Petrem Štěpánkem, Eliškou Gernatovou a Janem Prejsem.
Spolu s nimi přebírali ocenění čtyři mladé atletky ze sokolské atletické přípravky – Jessica Nechanická, Alena Glosová, Klára Matoušová a Kateřina Prokšová pod vedením trenérů Petra Kužela a Zdeňka Maška, a to za vítězství v krajském přeboru družstev.
Pro ocenění za nejúspěšnější kolektiv dospělých si přišly čtyři cvičenky z KSPV Vendula Doubková, Jiřina Kalibánová, Eva Kracíková a Petra Satranská, které se letos úspěšně zúčastnily světové Gymnaestrády v Helsinkách.
Zvláštní ocenění sportovního výboru získal kolektiv studentů novopackého Gymnázia, který ovládl České Středoškolské hry v basketbalu ve složení Vojtěch Pour, Marek Nádvorník, Jakub Tegel, Josef Švehla, Vojtěch Plecháč, David Hylmar, Jaroslav Šabata a Kryštof Podzimek. Pro ocenění školního družstva si přišel sám trenér Jan Kypr, který pro nepřítomnost omluvil studenty z důvodu účasti na týdenním školním studijním pobytu v Berlíně.
Vyvrcholením celého podvečera bylo vyhlášení letošní legendy novopackého sportu. Ještě před tímto slavnostním aktem byly na pódium pozvány i předchozí novopacké legendy – Přemysl Havlík, Jiří Vávra, Miloslav Pour, Svatka Krsková, Karel Rádle. Pro nemoc se omluvil Jiří Nádvorník. Z legend již odešli do sportovního nebe Antonín Věchet, Antonín Kraus a František Ferles.
Letošní legendou novopackého sportu se stal bývalý výborný učitel tělesné výchovy a současný předseda sportovní komise novopackého zastupitelstva a předseda Unie okresního sportu Jičínska František Vitoch. I když byl v mládí všesportovcem, nejblíže měl k fotbalu, kde reprezentoval nejen Novou Paku, ale i Hradec Králové a v době prezenční služby hrával druhou ligu za Duklu Tábor. Ke svému jmenování přebral František Vitoch za značného aplausu přítomných sošku Diskobola.
Své poděkování městu za to, jak si váží sportu a sportovních legend zakončila Svatka Krsková takto: „Je zajímavé, že velká většina novopackých sportovních legend jsou bývalí učitelé." Míla Pour
Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců v Nové Pace.Autor: Míla Pour
Autor: Redakce, převzato z Jičínského deníku
Mohlo by vás také zajímat
20. 9. 2024


