Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj NEJLEPŠÍ SPORTOVEC ROKU 2023 OKRESU TRUTNOV

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC ROKU 2023 OKRESU TRUTNOV

28. 2. 2024

Včerejší vyhlášení nejlepšího sportovce okresu Trutnov: vyhlášení, které baví! V Národním domě litá konkurence, nejen Trutnov je městem sportu, hodně bral Dvůr Králové nad Labem, a je tam i Vrchlabí, Úpice, Rtyně … 

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC ROKU 2023 OKRESU TRUTNOV

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC ROKU 2023 OKRESU TRUTNOV

A tak dostat se mezi vyhlášené Trutnovska prakticky požaduje mezinárodní úspěchy: lyžařka - sprinterka Tereza Beranová je televizní hvězda, ve světovém poháru se vkliňuje mezi seveřanky, a to se v poháru nezávodí na 100 m, kde je ještě lepší. Dvorská Gabriela Knutson letos šokuje značným zlepšením v poměrně vysokém tenisovém věku (26 let), o kousek je uniklo Australian Open. Aleš Kisý - Paralympionik určitě zabojuje o medaili v Paříži, ta bude v kouli tak za 8,50 m. 
Hodně brali mladí atleti, lyžaři, gymnasti, plavci ale i mně neznámé sporty – twirling a seniorgym. Do včera jsem nevěděl, že v Trutnově se jezdí divoká voda, první dubnový víkend snad stihnu závody v Trutnově-Poříčí. I tento sport je součástí TJ Lokomotiva Trutnov z.s. – v ČR unikátního všesportovního „molochu“, vedeného předsedou Petrem Musilem, atletem, pořadatelem Krkonošské 70. 
Pobavilo mě prohlášení Evy Vrabcové Nývltové, že atletika je lehčí než běh na lyžích, a ona je naše jediná medailistka z Mistrovství Evropy v maratonu, za 2:26:30! Nakonec přišly legendy: baseballista Ondráček ze Svobody, a trutnovští atleti Petr Just a Jan Tuna.  
Poděkování oběma konferenciérkám, znaly, byly krátké a vtipné, a nakonec daly pěvecké trio. Mělo by se říci: „zpěvačky předtím moderovaly“.  
Pořadatelem super akce byla 
Tělovýchovná a sportovní unie Trutnovska, z.s..  
Fotil Jan Holan: https://eu.zonerama.com/kralovedvorsko/Album/11135102

Rudolf COGAN, náměstek hejtmana

Autor: Miroslav Sazeček