Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÝ TRIATLON V HRADCI KRÁLOVÉ

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÝ TRIATLON V HRADCI KRÁLOVÉ

12. 10. 2023

Nejkrásnější český triatlon bude od příštího roku v Hradci Králové. O neděli 18. srpna 2024 bude v 9:30 hod před hradeckou sokolovnou odstartován střední triatlon: 1,9 km plavání – 90 km kolo – 21,1 km běh. 

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÝ TRIATLON V HRADCI KRÁLOVÉ

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÝ TRIATLON V HRADCI KRÁLOVÉ

Poplave se po proudu k Hučáku, pak nahoru k nové lávce a zpět, výlez zase u sokolovny. Tam bude i depo. Kolo směr Černilov, Jaroměř, Nové Město nad Metují, Třebechovice a zase Hradec. Běh 4 okruhy v okolí soutoku Orlice a Labe, s cílem na Masarykově náměstí. Závod tak bude probíhat v krásných „kulisách“ centra Hradce Králové a z hlediska estetického i organizačního dle mého názoru překoná i dva nejkrásnější závody v ČR – sprinttriatlon Konopiště a „půlku“ Czechman.  
Trasu citlivě vymýšlel Roman Šinkovský, pořadatel řady sportovních akcí, zejména běhů, a to i překážkových – v neděli např. „řídí“ i Hradecký půlmaraton. Závod je garantován značkou IRONMAN, což přináší další benefity, byť startovné je docela vysoké. 
A Hradec Králové zapadne do seriálů závodů IRONMAN, týden před Hradcem je např. Cork, stejný víkend je Kodaň, Kalmar a Frankfurt nad Mohanem, a také Louisville v Kentucky, týden po je Talinn. Toto „zapadnutí“ samozřejmě přináší posun v image města a kraje. Vedení města toto velmi dobře chápe, zejména Pavlína Springerová - primátorka města Hradec Králové, mě překvapila hlubokou znalostí sportovní problematiky. 
Lze říci, že spolupráce města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a společnosti IRONMAN je oboustranně výhodný obchod – vždy je nejtěžší dostat zákazníka poprvé do provozovny, a na tuto akci přijedou stovky závodníků se zahraničí, s rodinnými příslušníky a fanoušky to budou tisíce lidí (už pak budou znát a vracet se). Dlouhý triatlon je také doprovázen i závodem na olympijských tratích – 1,5 km plavání – 40 km kolo – 10 km běh (start neděle v 8:00), nočním během a dalšími aktivitami.

Rudolf COGAN, ekonomický náměstek hejtmana

Autor: Miroslav Sazeček