Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Naši kandidáti pro krajské volby 2020 Červíček Martin

Červíček Martin

Martin Červíček

Královéhradecký kraj

Kde je vůle, tam je i cesta

Funkce

Zkušenosti

Narozen 3. 4. 1972 v Náchodě. Vystudoval obor bezpečnostně právní a sociální pedagogiku na Policejní akademii a obor sociální pedagogika také na Univerzitě Hradec Králové.

26 let – od roku 1990 až do roku 2016 pracoval u Policie České republiky, kde zastával převážně manažerské pozice a svou kariéru u bezpečnostních sborů zakončil v pozici policejního prezidenta.

V roce 2016 se stal členem ODS a po krajských volbách téhož roku, v nichž byl lídrem kandidátky Občanské demokratické strany, 1. náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje s gescí pro dopravu a silniční hospodářství. Tuto funkci vykonává doposud.

Na podzim roku 2018 zvítězil v senátorských volbách za obvod č. 47 – Náchodsko, stal se senátorem a současně 1. místopředsedou senátorského klubu ODS. V Senátu Parlamentu ČR je dále členem Organizačního výboru, Ústavně-právního výboru, Stálé komise Senátu PČR pro sdělovací prostředky, Stálé komise Senátu PČR pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury a členem Podvýboru pro energetiku a dopravu Senátu PČR. Na počátku roku 2020 byl zvolen předsedou senátorského klubu ODS.

Od roku 2017 je předsedou Oblastního sdružení ODS Náchod a od roku 2018 členem Výkonné rady ODS.

Je ženatý, má dvě děti a celý život se řídí mottem „Kde je vůle, tam je i cesta“.