Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj NÁCHODSKÁ NEMOCNICE - finále se blíží

NÁCHODSKÁ NEMOCNICE - finále se blíží

15. 7. 2020

"Krajské vlády ČSSD a KSČM" o stavbě Náchodské nemocnice pouze mluvily. Nedokončily ani projektování.

 NÁCHODSKÁ NEMOCNICE - finále se blíží

NÁCHODSKÁ NEMOCNICE - finále se blíží

Výstavba zcela nové náchodské nemocnice byla naším hlavním cílem od voleb v roce 2016. Dvě volební období před tím se rady kraje trápily s projektováním i soutěží na zhotovitele stavby, a vlastně i s financováním.
Pokud jde o doprojektování – povedlo se. Stejně tak soutěž na stavitele. Václav Řehoř, radní pro investice vše zvládl s naprostým klidem. Především nevzbudil sebemenší pochybnost o férovosti soutěže – nikdo se ani neodvolával, ani nesoudil. Financování bylo na mě. Celkem to to bude moderní špitál za 1.830.000.000 Kč, tedy skoro 2 miliardy. Za poslední 4 roky je to v rámci samosprávy největší a nejmodernější nemocnice. Do voleb bude jen stavba - páska se stříhat bude. Postupně nakupujeme přístroje a další vybavení budovy, bude to za 400 mil. Kč (to je obsaženo v celkových nákladech), a rozběhne se provoz.
K jednotlivým krokům se samozřejmě přidružila řada problémů – ale mysleli jsme, že to bude horší. Vlastně to šlo dobře. Dílo se blíží do finále, občané nejen Náchoda, budou mít nemocnici ze 21. století.

Rudolf  COGAN, radní kraje pro finance

Autor: Miroslav Sazeček