Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Místostarosta Pavlásek končí, není za něho náhrada

Místostarosta Pavlásek končí, není za něho náhrada

18. 9. 2019

Rezignace místostarosty Jana Pavláska v mnohých vyvolala otázku, co se děje na bělohradské radnici. Starosta Pavel Šubr tvrdí, že zde není žádný rozkol a Jan Pavlásek odchází o své vůli.

Místostarosta Pavlásek končí, není za něho náhrada

Místostarosta Pavlásek končí, není za něho náhrada

„Práce bylo hodně, investičních akcí rovněž, za některé jsme byli hodně kritizováni,“ polemizuje starosta nad možnými příčinami, které by vedly k místostarostově odchodu.

Druhý muž na bělohradské radnici Jan Pavlásek tvrdí, že svůj odchod zvažoval od února. Naskytla se mu příležitost vrátit se ke svému původnímu povolání policisty, které vykonával více než dvacet let.

Dlouze všechno zvažoval. Poté, kdy se uvolnilo místo na novopacké služebně, kde sloužil, rozhodl se absolvovat profesní testy. Ty zvládl a zároveň s rezignací, kterou hodlá předložit 16. září starostovi, chce tentýž den nastoupit do staronového zaměstnání.

Pavlásek odmítá, že by důvodem jeho odchodu byl nějaký konflikt na radnici nebo profesní pochybení. „Důvody si nechám pro sebe, oficiálně se nebudu vyjadřovat, hlavním důvodem je přehodnocení mých osobních priorit, “ tvrdí místostarosta. Na druhou stranu přiznává, že práce v politice mu dala neuvěřitelně zkušeností v jednání s lidmi, naučil se spoustu nových věcí.

Jan Pavlásek (Starostové a nezávislí) „naskočil“ do politiky na podzim roku 2014, kdy vystřídal na postu Jiřího Bičiště (SNK Bělohradsko). V roce 2018 při komunálních volbách byl na uvolněnou funkci místostarosty zvolen znovu. Starosta Pavel Šubr zatím netuší, kdo Pavláska nahradí. Očekává, že vše vyřeší jednání zastupitelů.

Autor: Iva Kovářová, převzato z Jičínského deníku

Autor: Miroslav Sazeček