Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

15. 4. 2020

Rudolf   COGAN, radní Královéhradeckého kraje pro finance : " KRAJ uvolní 210 mil. Kč na koronavirová opatření.

Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem

Královéhradecký kraj vyčlení ze svého rozpočtu na nákup ochranných pomůcek, zajištění zdravotnického systému či sociálních služeb a na další výdaje v rámci krizového řízení 210 milionů korun. Mimořádné výdaje v souvislosti s koronavirovou epidemií včera rada kraje. Ta současně schválila i přijetí 10 milionů korun, které na tyto účely poskytne ministerstvo financí.
„V současné době čelíme situaci, se kterou jsme se doteď nikdy nesetkali. Děkuji proto zdravotníkům, hasičům, policistům a všem, kteří se podílí na tom, abychom koronovirovou epidemii porazili. Královéhradecký kraj už vynaložil více jak 30 milionů korun na nákup ochranných pomůcek, dezinfekce a na další mimořádné výdaje v rámci tohoto krizového stavu,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.
„Částku na krizová opatření souvisejících s koronavirovou epidemií jsme poskládali ze třech oblastí. Největší část ve výši 133 milionů korun pokryjeme z úvěru čerpaného na dostavbu a modernizaci náchodské nemocnice. Její financování není nijak ohrožené, protože výše úvěru počítala s rezervou. Dalších 67 milionů korun pokryje přebytek v hospodaření kraje z loňského roku a zbylých 10 milionů doplní rezerva v letošním rozpočtu,“ doplnil radní pro oblast financí Rudolf Cogan.

 

 


 

Autor: Miroslav Sazeček