Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj KDO SI POČKÁ, ten se dočká.

KDO SI POČKÁ, ten se dočká.

22. 3. 2023

Rada kraje již minulé pondělí vypsala výběrové řízení na akci v Miletíně s názvem: „II/284 Miletín, vjezd od Lázní Bělohrad – náměstí včetně odvodnění“. 

KDO SI POČKÁ, ten se dočká.

KDO SI POČKÁ, ten se dočká.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 26.290.052 Kč bez DPH. Stavební společnosti se mohou hlásit s nabídkami. 
V rámci spolupráce s Městem Miletín budou zároveň zrekonstruovány přilehlé chodníky, autobusová zastávka, parkovací plochy a napojení stávajících vedlejších komunikací. 
Úsek rekonstrukce začíná v ulici Komenského na příjezdu do Miletína ze směru od Lázní Bělohrad a končí na náměstí K. J. Erbena před křížením s komunikací II/300. Délka rekonstruovaného úseku je cca 0,380 km. Návrhová rychlost je 40 km/h.
Silnice II/284 do našeho kraje vstupuje u Ústí u Staré Paky a je to dopravně významná silnice s řadou tragických úseků – např. celá Stará Paka až po Lomnickou v Nové Pace. Slušné to je přes Bělou u Pecky, a pak z Bělohradu do Tetína. Silnice II/284 pokračuje přes Miletín, Bílé Poličany (tam jsou žulové kostky) a končí v Lanžově. 
Snímek je první jarní den. Obecně je stav silnic po zimě hrozný, ale krajská Údržba silnic již zahájila opravy, ale do konce května to nebude nic moc, zejména na silnicích III. třídy.

Rudof COGAN, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček