Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Jan SOBOTKA, nový skate park

Jan SOBOTKA, nový skate park

29. 10. 2020

Říjen 2020, Vrchlabí.  Nový skate park je hotov,  ale sportoviště je z důvodu pandemie dočasně uzavřeno. Přesto, dobrá věc se podařila.

Jan SOBOTKA, nový skate park

Jan SOBOTKA, nový skate park

Vážení, nové vrchlabské sportoviště určené komunitě lidí věnující se sportu ve skate parku, je dokončeno. S radostí konstatuji, že jsme splnili slib a v říjnu je skate park hotov. S velkou lítostí všech, kteří by ho rádi hned vyzkoušeli a užívali, i nás, kteří jsme jeho stavbu iniciovali, financovali a stavěli, musím konstatovat, bylo otevřeno pouze symbolicky. S ohledem na koronavirovou pandemii a aktuální vládní nařízení, je dočasně uzamčeno. Bude otevřeno, až bude zdravotní situace stabilizována, resp. nařízení rozvolněna. Tak se těšte.    
Rozhodnutí o jeho stavbě předcházela dlouholetá diskuse. Teď můžeme mít radost, že městu nové sportoviště vzniklo a rozšíří nabídku určité skupině lidí. Je umístěno v těsné blízkosti areálu fotbalového hřiště, od obchvatu mezi cyklostezkou a fotbalovým stadionem. Zdejší trojúhelník pozemku za plotem byl nevyužitý, a právě sem je skate park naprojektován. 
Vrchlabští zastupitelé jeho podobu schválili jako městskou investici za zhruba pět milionů korun. Finančním darem 750 000 Kč přispěla Nadace ČEZ a částkou 150 000 Kč firma ŠKODA AUTO. Stavbu provedla firma Mystic Construction, s.r.o., Praha. Areál je zhotoven jako monolitický z vysoce kvalitního hlazeného betonu, s prvky se zaoblenými rohy, aby kolečka nevázla nebo nezadrhávala. Vytváří dokonalou rovnou plochu, která je tím nejlepším, co je v této branži v současné době na trhu.
 Jan SOBOTKA, starosta města Vrchlabí

Autor: Miroslav Sazeček