Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Hlášení krkonošské palice ze sněmovní lavice:

Hlášení krkonošské palice ze sněmovní lavice:

3. 1. 2022

Příští týden nás čeká další schůze. Zatím jsme seděli všichni podle abecedního pořádku, ale teď už nás paní předsedkyně konečně rozsadí.

Hlášení krkonošské palice ze sněmovní lavice:

Hlášení krkonošské palice ze sněmovní lavice:

Ne že bychom nějak zlobili, ale je divné aplaudovat například našemu předsedovi Vítkovi po vystoupení za pultíkem v obložení kolegů z SPD a ANO – to pak plácáte rukama tak nějak dutě a osaměle. Výhodou ovšem je, že se tak ocitáte zcela mimo svou bublinu. Další dobrá zpráva je, že už trefím z kanclu , který sdílím s úžasnou Eliškou OLŠÁKOVOU, přes tzv. krček (propojující můstek mezi dvěma sněmovními paláci), nejrůznější schodiště a tajné chodbičky do jednacího sálu. Mimochodem v paláci (Palác Smiřických a vedle Šternberský palác), kde máme kanceláře, se udála nejedna historická událost předurčující vývoj a směřování českých dějin. Kupříkladu se zde 22. května 1618 konalo jednání předáků stavovské opozice a na něm bylo rozhodnuto o provedení defenestrace. To jen tak na okraj, kdyby někoho zajímalo, co zdejší zdi třeba slyšely a viděly. 
Vím už též, kde je bufet  . Neodpustím si poznámku, že při minulém jednání, které se protáhlo až do hodiny duchů  , byl chladící pult brutálně atakován a vyjeden hned zkraje a po jisté hodině se zde místo zdravých salátů a ovoce   smutně třásly již jen skandální aspiky s ruským vejcem  . Jasně, že jsme si ho nakonec dali všichni ! Ovšem, dbajíc své životosprávy, hodláme podat prostřednictvím organizačního výboru ostrý protest na příslušná místa, neboť my poslankyně (bez ohledu na rasu, náboženství, věk a nedejbože stranickou příslušnost!) chceme zůstat krásné a štíhlé – případně se štíhlými stát, neboť TV objektivy nám působí jasné příkoří. 
Kromě volby předsedkyně poslanecké sněmovny, jíž předcházely velkolepé oslavné ódy na konkurenčního nominanta na tuto funkci - multiministra Havlíčka ze strany jeho soustraníků, a taktéž volby místopředsedů (hip hip hurá za první místopředsedkyni Věru Kovářovou ale samozřejmě i za Olgu Richterovou). Též jsme se  dozvěděli něco o tom, že poslanec Foldyna rozhodně není žádný extremista , že Marek Benda je tu už tak strašidelně dlouho, že už zažil a viděl opravdu prakticky všechno (vyjma možná té defenestrace….i když….). Někteří poslanci (nikoli nováčci) zcela neelegantně hlasitě telefonují přímo během jednání sněmovny, ačkoli sedí pouhých pár metrů od dveří do sálu, kam každou chvíli někdo odkvačí a pak se hbitě vrací pouze na hlasování, a že není vůbec žádný problém přelomit hlasovací kartičku zastrčenou ve slotu, jelikož lavice z 18. století s tímto hypersuper technologickým zázrakem moc nepočítaly. Tím tedy končím hlášení a též jedno z nejdelších svých postovaných souvětí a 
jako teaser na příští oznamuji, že se příště budu věnovat mýtickému fenoménu poslaneckého párování. Ha!

Lucie POTŮČKOVÁ, starostka městyse Mladé Buky, poslankyně PS PČR

 

Autor: Miroslav Sazeček