Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj HASIČÁRNA VE ŠTIKOVÉ SLAVNOSTNĚ OTEVŘENA

HASIČÁRNA VE ŠTIKOVÉ SLAVNOSTNĚ OTEVŘENA

24. 1. 2023

Štikov včera slavnostně otevřel rozšířenou „hasičárnu“, tedy obecní dům. Původně plánované opravy a rozšíření o pergolu s novým bočním vchodem do budovy vyústili do větší přístavby, kdy se společenský sál plochou dvojnásobil.

HASIČÁRNA VE ŠTIKOVÉ SLAVNOSTNĚ OTEVŘENA

HASIČÁRNA VE ŠTIKOVÉ SLAVNOSTNĚ OTEVŘENA

 Teď už tam budou regulérní taneční zábavy a diskotéky, velmi hezký je bar a kuchyň. Stálo to něco přes 4 miliony Kč. 
Zajímavé je, že původně tato přístavba byla plánována pro dotaci v rámci krajského programu rozvoje vesnických částí  měst v roce 2019. Nicméně nestihl se udělat projekt a tak město do programu přihlásilo společenský dům ve Vrchovině, ten uspěl a ve Vrchovině se povedla megaakce. Štikov se poctivě doprojektoval a následně postavil čistě za městské peníze. A je to pěkné řešení, sice nedosahuje kvalit Vrchoviny, nicméně v pomyslném žebříčku 11 packých vnějších částí se dostává na druhé místo. 
Tak trochu vnitřně cítím, že teď by měla být „na řadě“ hasičárna v Přibyslavi. Ale uvidíme, jak se osadní výbory dohodnou se starostou Pavlem Bouchnerem. Na Přibyslavi má být příští rok cíl cyklistického mistrovství ČR mládeže, to se ale nestihne modernizovat. 
Každopádně Štikov slaví oprávněně, obecní dům teď poskytne místní pospolitosti velmi dobrou základnu. A bude to první budova, kterou uvidí návštěvník města, jakmile sjede z obchvatu. Obecní dům bude přímo u kruhové křižovatky pod obchvatem.
P.S. Na stromech byly jitrnice!

Rudolf  COGAN, zastupitel města Nová Paka a ekonomický náměstek hejtmana KHK

Autor: Miroslav Sazeček