Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj COGAN Rudolf o Pirátech v KHK

COGAN Rudolf o Pirátech v KHK

9. 2. 2021

Náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, Rudolf COGAN, sdílí i hodnotí příklad dobré praxe, koaličního partnera, PIRÁTŮ.

COGAN Rudolf o Pirátech v KHK

COGAN Rudolf o Pirátech v KHK

Naši krajští Piráti (a zejména „IT náměstek“ Pavel Bulíček) slaví první úspěch! Projekt eDIH (European Digital Innovation HUBs), tedy  konsorcium 7 subjektů našeho a Libereckého kraje postoupilo mezi šest nejlepších v ČR, a mohou žádat o finanční podporu přímo od Evropské komise. Díky tomu vznikne špičkové centrum pro digitální inovace poskytující služby v oblasti hodnocení smysluplnosti a návratnosti investic, pokročilých digitálních dovedností, podpory při hledání investorů a komplexní činnosti při budování inovačního ekosystému a networkingu. 
Konsorcium vzniklo před měsícem! Například Univerzita Hradec Králové je v rámci projektu otevřena ke sdílení techniky a služeb z oblasti AI a kyberbezpečnosti. Díky výkonné technice a odbornému týmu expertů se UHK může podílet na využití počítačových simulací, strojovém učení a využití neuronových sítí pro analýzu obrazu, automatizaci procesů či multispektrálním monitoringu, 3D tisku a 3D skenování.

Autor: Miroslav Sazeček