Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj ČESKO NA STRÁNKÁCH SVĚTOVÝCH MÉDIÍ

ČESKO NA STRÁNKÁCH SVĚTOVÝCH MÉDIÍ

29. 4. 2021

Málokdy má Česko šanci proslavit se na stránkách světových medií.

ČESKO NA STRÁNKÁCH SVĚTOVÝCH MÉDIÍ

ČESKO NA STRÁNKÁCH SVĚTOVÝCH MÉDIÍ

 V případě přesunu protokolárního pera do kapsy Václava Klause v Chile nebo světového prvenství v průměrném počtu mrtvých na čínský vir covid-19 se to povedlo, nebylo to však zrovna v tom nejlepším světle. 
Nyní jsme měli příležitost být kladnými hrdiny. Odhalili jsme padoucha, který se neštítí ničeho. Právem si BIS zaslouží úctu. 
Jak to všechno dopadlo? Úvodní tiskovku zbrkle svoláme na sobotu bez koordinace. Možná to byl záměr, fakt nevím nebo nechápu. Stát musí jednat ostře a srozumitelně. Vyhoštění bylo zcela adekvátní.
A jak se zachovali dále vládnoucí politici? V kostce obnažili svůj charakter. Hamáček = 0, myslí si, že požádal o jednotný postup EU vůči Rusku, ale ostatní o tom neví. U Babiše nic nového, pro něho vždy byli a jsou občané jen zbožím. Tlučhuba Zeman – mlčí, pokud by přemýšlel nad rituálním harakiri, tak by to mělo smysl. Zemanova kohorta však na neděli patrně ladí noty s Ruskem. Když loni Zeman žádal BIS, aby mu předložila jména ruských agentů a jejich živých kauz, tak mu vzdorovala a věděla proč. Děkuji jim.

Josef COGAN, starosta Nová Paka

 

Autor: Miroslav Sazeček