Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj České Meziříčí – obec budoucnosti. Proč?

České Meziříčí – obec budoucnosti. Proč?

15. 6. 2021

No hlavně má skvělé školy. Základka z první republiky má za desítky (dotačních) milionů novou vestavbu, IT i jazykové učebny i tartanové hřiště s atletickou dráhou. 

České Meziříčí – obec budoucnosti. Proč?

České Meziříčí – obec budoucnosti. Proč?

Stejně tak nový pavilon mateřské školky (metr nad zemí kvůli povodním) je famózní. Mimochodem na parkoviště před školkou přispěl i kraj (viz foto). Na dopravní hřiště za školkou zase Škoda Kvasiny. Starosta je dotační „dravec“, což je (i trochu smutně řečeno) základní kvalifikace pro působení v samosprávě.
Dobrou součinnost starosta zajistil při rekonstrukci splaškové kanalizace v ul. B. Němcové. V pravé polovině silnice (na snímku starosta trochu „šlape“ až do krajské poloviny) jsou nové trubky, a asfalt dělala obec. Levou polovinu silnice, při jednom, dělal kraj. Trubky v délce 1,5 km byly zakopána už na podzim, aby to slehlo. A  v minulém týdnu se asfaltování povedlo tak, že vedle sebe jely finišery obce a kraje. Každý si objednal a platil vlastní půlku, ale bylo to v jeden den. 
Obecně mám zlozvyk starosty poučovat – přeci jenom jsem veřejnou správu učil na vysokých školách. Nicméně v Českém Meziříčí jsem přepečlivě poslouchal, co všechno je možné v obci obstarat: školy jsem už zmínil, ale je tam lékárna, pečovatelská služba, výborná spolupráce s byznysem, kino (tam se chystá rekonstrukce), malý domov pro seniory, krásné novostavby rodinných domů (Beverly Hills), stovky metrů nových chodníků …

Rudolf COGAN, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro ekonomiku

Autor: Miroslav Sazeček