Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj AUTOCROSS NOVÁ PAKA 2024

AUTOCROSS NOVÁ PAKA 2024

10. 7. 2024

Autokrosová elita si to o víkendu v Nové Pace rozdala o body do evropského šampionátu. A ve Štikovské rokli se bylo na co dívat. K radosti domácích fanoušků královskou divizi Super Buggy ovládl stylem start – cíl David Horák. V juniorkách si pro životní vítězství dojela sympatická Eliška Pytlounová.

AUTOCROSS NOVÁ PAKA 2024

AUTOCROSS NOVÁ PAKA 2024

Nová Paka = autocross. Autocross = Nová Paka. 4 divize Mistrovství Evropy – vrcholem jsou tradičně SuperBuggy, ale letos bylo největší napětí v JuniorBuggy (start jejich finále – viz video). Zdálo se, že vedoucí závodník Mistrovství Evropy Nathan Ottink (letos vyhrál 3 z 5 závodů) ovládne i Štikovskou rokli, ale Eliška Pytlounová řekla ne. V dramatickém momentu, kdy dvě porouchaná auta „stála“ uprostřed nejpomalejší zatáčky, Eliška chladnokrevně jela vlevo, kratší, užší cestou, kdežto Holanďan to objel vpravo. Trochu absurdní je, že se v této divizi zvlášť vyhlašují i nejlepší ženy, spíš by se měl navíc dekorovat nejlepší muž …
Nizozemskou hymnu nicméně zajistil Mervin Klaassen vítězstvím v divizi Buggy1600. Marseillaisu si Francouzi zapěli díky Valentinovi Comtemu, ten ovládl kategorii Cross Car. Ale nejprestižnější kategorii SuoerBuggy vyhrál Čech: David Horák. 
Autocross Nová Paka byl zase super, řada dílčích zlepšení/inovací, hodně závodníků, v neděli přál i Sv. Petr.

Rudolf COGAN, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje

Autor: Miroslav Sazeček