Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Au revoir monsieur Šubr!

Au revoir monsieur Šubr!

22. 11. 2022

Královéhradecký kraj poděkoval cca 40 starostům, kteří obcím slouží přes 20 let. S některými se „rozloučil“. 
Ing. Pavel Šubr vedl Lázně Bělohrad od roku 1998. „Podepsal“ se na tváři tohoto malebného lázeňského města, spravedlivě hodnotit ho budou ale teprve dějiny.

Au revoir monsieur Šubr!

Au revoir monsieur Šubr!

 Za mě - v Bělohradu se viditelně daří byznysu (i lázeňství). Rozběhly se opravy zámku, ten má solidního vlastníka. Stabilizovaly se školy, budovu střední školy přebírá k výuce Střední škola gastronomie a služeb z Nové Paky. Líbí se sportoviště. My přespolní vnímáme kvalitní silnice v okolí – směr Hořice, Lužany, Miletín, i místní komunikaci do Brtve. Moc nezmiňuji novou radnici a severní část náměstí. 
Pavel vždy byl samostatně uvažujícím (mnohdy svéhlavým) manažerem, který se nebál odvážných řešení, při tom ovšem s perfektní znalostí Lázní Bělohradu, včetně jeho dlouhé historie.  
Město Nová Paka dává na konci členům zastupitelstva obraz města, kraj předal Ing. Šubrovi kravatu … (slova napsal náměstek hejtmana Rudolf COGAN).

    Pavla ŠUBRA jsem si také vážil, protože byl vždy komunikativní, i když naše názory, byly občas rozdílné. Velmi jsem si vážil jeho postoje k rozvoji města, jako města lázeňského. Pavel se snažil vyhovět lázeňskému resortu v jeho rozvoji, pokud to bylo i v zájmu města Lázní Bělohrad. Za tento svůj konstruktivní přístup, "sklízel" i kritiku. Tak už to bývá, že se starosta nezavděčí lidem všem. Největší "hořkou pilulkou",dle mého názoru, pro něj muselo být, že ač zajistil  (od projektové dokumentace po kompletní stavbu) dílo "nová radnice Lázní Bělohrad", sám jako starosta, místostarosta či radní nebyl v nové radnici, byť jeden den.

      Ale takový je starostenský život komunálního politika. Proč to zdůrazňuji? Byl jsem na slavostním otevření NOVÉ RADNICE,28.8.2022 a viděl jsem tendenční hodnocení záměru NOVÁ RADNICE Lázní Bělohrad.Polepená okna neférovou  kritikou versus nadčasové, architektonické řešení nové radnice.  Věřím, že až "opadne pěna" volební kampaně zaří-říjen 2022, dostane se satisfakce Pavlovi Šubrovi v míře uspokojivé.

       Pěkně prosím, toto je můj pohled zvnějšku, Pavel si mi nikdy nestěžoval. Jistě zažil více pěkných chvil v poslání starosty města, než těch chmurných, které popisuji výše. 

  Na závěr TI Pavle přeji pevné zdraví, lásku, štěstí i humor do dalšího života

             s úctou Mirek SAZEČEK, byvší starosta, činovník STAN - doposud

  

Autor: Miroslav Sazeček