Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Aktuality V Hostinném se zbavili strašáka a těší se na koupaliště

V Hostinném se zbavili strašáka a těší se na koupaliště

21. 9. 2018

Hostinné - Komunální volby se blíží. V projektu Deníku Inventura radnice je dnes na řadě město Hostinné.

Kdo vede radnici
STAROSTKA
Dagmar Sahánková (SPLH – Sdružení pro lepší Hostinné)
MÍSTOSTAROSTA
Petr Kesner (Hostinné žije!)

V Hostinném se zbavili strašáka a těší se na koupaliště

V Hostinném se zbavili strašáka a těší se na koupaliště

Obyvatelé Hostinného se dočkali po dlouhých letech nového autobusového nádraží za 22 milionů korun, jehož výstavbu pokryla z 90 procent dotace z Evropské unie. Kvitovali loňský rozjezd rozsáhlé rekonstrukce největší obytné zóny města, Sídliště, kam radnice investuje v šesti etapách dohromady přes sto milionů korun. S napětím sledovali, jak se vyvine situace s gymnáziem, nad nímž visela hrozba krajské gilotiny, znamenající konec středoškolského vzdělávání ve městě.

Těší se na toužebně očekávané koupaliště, jehož výstavba má konkrétní plány a postupy. Budou mít Domov pro seniory, který vznikne rekonstrukcí nevyužívané budovy bývalé školy ve Sluneční ulici. Děsit je však stále musí strašidlo v centru města. Pro Labský mlýn, původní zámek a později papírnu, který patří městu i s přilehlou kotelnou, se dlouhodobě nedaří najít investora. Trčí opuštěný ve středu Hostinného.

Výsledky voleb 2014
1. SPLH  30,63 %    (8 křesel)
2. KDU-ČSL 21,93 %    (5)
3. Hostinné žije! 17,63 (4)
4. ČSSD       9,63 %    (2)
5. ANO 2011   7,38 % (1)
6. Nestraníci   5,61 % (1)
7. TOP09        4,59 % (0)
8. Otevřená radnice 3,0 (0)
„Zájemce přišel nejen se zajímavým konceptem využití celého areálu jako sídlo stavební firmy s doprovodnými službami pro občany, které nabídnou nová pracovní místa, ale hlavně přistoupil na podmínky stanovené v kupní smlouvě upravující rozsah činností, které tam mohou být vykonávány. A to s ohledem na dopad na přiléhající obytnou čtvrť Podháj a její obyvatele,“ doplnila. Do čtyř let tak bude na místě zbořeniště a nevzhledné části města vyčištěný a opravený areál. Zchátralé budovy budou opraveny v původním architektonickém stylu z konce 19. století.

 NEJVĚTŠÍ INVESTIČNÍ AKCE. Revitalizace sídliště v Hostinném má přijít celkem na 102 milionů korun. Už v první, letošní etapě se podařilo městu ušetřit pět milionů.

Obyvatelé Hostinného se můžou těšit na nové koupaliště v místě původního areálu, který prošel v loňském roce demolicí. Hotový je projekt i stavební povolení. „Nyní se připravuje výběrové řízení na zhotovitele celé stavby, na kterou má Hostinné vyčleněno 49 milionů korun. Stavět by se mělo začít v příštím roce,“ upřesnila aktuální stav Dagmar Sahánková.

Obávaný konec středoškolského vzdělávání ve městě nepřišel. Gymnázium se sice sloučilo do jednoho subjektu s vrchlabským gymnáziem, ale prakticky se nezměnilo nic a v Hostinném se vyučuje dál.

 Dagmar Sahánková vystřídala před čtyřmi lety v pozici starosty Karla Klímu, který vedl město po celou dobu od roku 1990 až do roku 2014, s výjimkou jednoho volebního období v letech 2000 – 2004. Oba kandidují i letos.

Zastupitelé
Ladislava Bohačíková (Hostinné žije!), Libor Erlebach (KDU-ČSL), Petr Chmelík (ČSSD), Hana Kazihnitková (SPLH), Petr Kesner (Hostinné žije!), Karel Klíma (KDU-ČSL), Martina Kosinová (Hostinné žije!), Dušan Kučera (SPLH), Petr Maštalíř (KDU-ČSL), Jan Materna (KDU-ČSL), Radomíra Nossková (SPLH), Aleš Pírek (SPLH), Petr Plecháč (ČSSD), Jiří Půlpán (SPLH), Dagmar Sahánková (SPLH), Richard Stavrovski (SPLH), Kateřina Šitinová (Hostinné žije!), Miroslav Šmíd (SPLH), Petr Šmíd (KDU-ČSL), Jana Vaisová (Nestraníci), Marie Valešová (ANO 2011)

 
Autor: Jan Braun, převzato z Krkonošského deníku

Autor: Miroslav Sazeček