Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Aktuality Stručná sumarizace akcí a dění kolem rozpočtového určení daní (dále RUD)

Stručná sumarizace akcí a dění kolem rozpočtového určení daní (dále RUD)

18. 1. 2011

Shrnutí dění kolem rozpočtového určení daní.

 

Mohl bych začít „dřevními“ začátky od 1. Sněmu STAN v únoru 2009 v Průhonicích, předpokládám, že to není cílem.
Začnu tedy letošním krajským sněmem v květnu 2011(Hradec Králové). Zde byly poprvé precizně formulovány principy, z kterých vychází ministerstvo financí.
Stanislav POLČÁK, ale i Josef COGAN seznámili delegáty s duchem připravované novely zákona o RUD.
To byla strukturovaná akce na podporu RUD, protože kolem sněmu probíhala velká e-mailová i telefonická komunikace.
Další akce, která prezentovala RUD, byl 3. celostátní sněm V Průhonicích. Pochopitelně i v krajském měřítku probíhala čilá komunikace mezi starosty a starostkami královehradeckého kraje.
28. července 2011 proběhl 1.seminář o RUD, který organizoval výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj PS parlamentu ČR.
Na tento seminář se dostavil i primátor Hradce Králové a seminář krátce pozdravil. Tématika RUD se rozšiřovala pravidelně e-mailovou poštou. Po celostátním sněmu a po semináři v Hradci Králové již minimálně 100 starostů znalo prezentaci ministra financí Kalouska a mnoho dalších starostek a starostů se s ní seznamovalo.
Po dovolené na počátku září rezonovala akce KLÍČ PREMIÉROVI
 
VÁCLAV HARASEVIČ dává do krabice klíč od obce. Balíček poslal spolu s průvodním dopisem premiérovi Petru Nečasovi. „Tohle nebudou moc jen tak zmačkat a hodit do koše,“ vysvětluje, co ho vedlo k myšlence poslat opravdový klíč a ne jen fiktivní. Foto: Deník/Jiří Řezník
Akce KLÍČ premiérovi rezonovala krajem v první polovině září a mnoho starostů a starostek zasílala dopis s klíčem předsedovi vlády ČR. Královehradeckou SUPERSTAR byl starosta Hejtmánkovic na Náchodsku, který poslal OBECNÍ KLÍČ V NEMAČKAVÉM PROVEDENÍ.
No a pak už následovala povedená akce 21. září 2011, kdy téměř tisíc starostů pochodovalo za premiérem.
 
Na pomyslný závěr roku RUD se v zasedací místnosti Královehradeckého kraje dne 18.října sešlo 140 starostů a místostarostů. Dále viz ZÁZNAM Z JEDNÁNÍ z 18.10.2011
Autor: Miroslav Sazeček

Autor: Zpravodaj STAN, Miroslav Sazeček