Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Aktuality Malé tygry ministr Heger nejprve pokřtil a pak za nimi šel do výběhu

Malé tygry ministr Heger nejprve pokřtil a pak za nimi šel do výběhu

10. 9. 2012

Dvůr Králové – Tiber, Oliver a Patricie. Taková jména dostala při sobotním křtu v ZOO Dvůr Králové koťata tygra ussurijského, která se narodila 9. července. Kmotrem byl ministr zdravotnictví Leoš Heger.
Malé tygry ministr Heger nejprve pokřtil a pak za nimi šel do výběhu

Malé tygry ministr Heger nejprve pokřtil a pak za nimi šel do výběhu

 

 

„„Patricie znamená urozená, Tiber čestný a Oliver tradice předků," vysvětlil význam jmen ministr Heger. Protože jsou tygříci zatím největší koťata, jaká zoo zatím měla, zůstala ve výběhu.
 
„Na chvilku jsme od nich oddělili matku, která zůstala ve vnitřní expozici, takže ministr Heger mohl za nimi," uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková. „Byl to opravdový zážitek, vidět takto zblízka a ještě tak malá zvířata, která dominují v přírodě," uvedl poté Leoš Heger, který si samečka Olivera dokonce i pohladil. Otcem koťat je tygr Jupiter, který si své první potomky nadělil k pátým narozeninám. „Mláďata jsou velice geneticky cenná, tygři ussurijští patří v přírodě mezi nejohroženější druhy zvířat, žije jich přibližně tři sta," dodala mluvčí Myslivečková.
 
Odpoledne se uskutečnil ještě křest dvou mláďat oslů somálských. Ta dostala od kmotrů, manželů Petra a Libuše Hutlových s tříletým Adámkem Šorfem, jména Abad – Lumpík a Pirea.
 
Autor článku i fotografií : Miloslava Jasanská