Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Změna v představenstvu. Místo pěti řídí krajskou nemocnici tři lidé

Změna v představenstvu. Místo pěti řídí krajskou nemocnici tři lidé

25. 4. 2017

Krajská koalice odhlasovala i přes přetrvávající výhrady opozice změny v řízení krajské nemocnice. Hlavní argument byl, aby se přiblížilo řízení zdravotnictví k řízení krajských silnic, kde jsou též tři lidé v představenstvu. To je ale dne nás nepřesvědčivé. Více v článku Ivany Kalinové z portálu denik.cz

Změna v představenstvu. Místo pěti řídí krajskou nemocnici tři lidé

Změna v představenstvu. Místo pěti řídí krajskou nemocnici tři lidé

"Výběrové řízení na nový management KKN se už uskutečnilo a krajská rada, která supluje valnou hromadu KKN, tři členy představenstva jmenuje dnes. Na žádost opozice vedení kraje ustoupilo od některých původních návrhů, předseda představenstva nebude například mít při rozdílných názorech svých kolegů rozhodující hlas.

Členové představenstva budou voleni na pět let a nově se zavádí také kooptace. Takto jmenovaný náhradní člen představenstva je po dobu výkonu své funkce plnoprávným členem představenstva společnosti. Přestože nebyl, na rozdíl od ostatních členů, řádně zvolen valnou hromadou. „Byl to kompromis, připomínky těch zastupitelů, kteří nám je zaslali, jsme se snažili akceptovat. Přesto opozice ruku pro tento návrh nezvedla,“ uvedl Jan Bureš (ODS), krajský radní pro zdravotnictví.

Do debaty o tom, zda je vhodné, či ne stanovy KKN měnit, se zapojila především ČSSD. Zastupitel Jakub Pánik uvedl, že nevidí důvod, proč měnit počet členů představenstva, a argument, že se tím ušetří finanční prostředky, odmítl slovy, že jeho plat ředitele chebské nemocnice je zase zvýší. „Nechme to tak. Pětičlenné představenstvo mělo jasnou logiku,“ zdůraznil.

S návrhem krajské koalice nesouhlasil ani krajský zastupitel Petr Zahradníček (TOP 09). „Spousta nesmyslů byla sice odstraněna, ale se snížením členů představenstva z pěti na tři nesouhlasím,“ uvedl i on. Senátor a krajský zastupitel Jan Horník (STAN) to zase považuje za sociální inženýrství, za návrat k bývalým metodám a změnu stanov KKN odmítl i on."

Zdroj: http://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/krajskou-nemocnici-bude-nove-ridit-triclenne-predstavenstvo-20170425.html

Autor: Erich Kříž