Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Zastupitelé v Pramenech zatáhli za záchrannou brzdu

Zastupitelé v Pramenech zatáhli za záchrannou brzdu

23. 6. 2017

Ve snaze zabránit uzavření problematické a riskantní smlouvy s ruským investorem včera celá kandidátní listina Svobodných Pramenů v Pramenech podala rezignaci na funkci zastupitele. Zastupitelstvo se tak stalo neusnášeníschopné a v obci budou vyhlášeny nové volby.

Zastupitelé v Pramenech zatáhli za záchrannou brzdu

Zastupitelé v Pramenech zatáhli za záchrannou brzdu

Všech pět členů kandidátky před jednáním zastupitelstva odstoupilo a počet členů zastupitelstva tak poklesl pod zákonem požadovaný počet pěti členů, neboť na dvě místa Svobodných Pramenů nemá kdo nastoupit.

I přesto, že bylo zastupitelstvo po rezignacích dle zákona o obcích kromě přijímání rozpočtových opatření a stanovení pravidel rozpočtového provizoria neusnášeníschopné, nechala starostka obce odsouhlasit změnu územního plánu. Tu tak schválili pouze 3 členové zastupitelstva.

Aleš Dittert (STAN), bývalý člen zastupitelstva, vysvětluje: „Vedení naší obce naprosto bezprecedentním způsobem žene naši obec do dlužního otroctví. Smlouva, kterou se včera na zastupitelstvu chystali tři zastupitelé Společných Pramenů schválit, by znamenala protektorát soukromé společnosti nejenom pro nás, ale i pro naše děti, a dokonce naše vnoučata. Rozumná argumentace bohužel nenašla pochopení, a tak nám nezbylo nic jiného než podniknout tento krok. Odmítáme, aby se Prameny na základě hrubé nedbalosti a různých lobbystických tlaků staly na desetiletí pouhou gubernií. Včerejší nicotná změna územního plánu ve prospěch investora jen dokládá, jakým způsobem by to celé fungovalo.“

Autor: Erich Kříž