Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Západní Čechy nejsou jižní Morava

Západní Čechy nejsou jižní Morava

30. 4. 2017

ANO se rozhodlo vyslat ministra Ťoka do boje o poslanecké křeslo za Karlovarský kraj. Zatímco vesměs všechny strany z našeho regionu zvažují místního politika, člověka regionu znalého, ANO nominuje bez problémů ministra dopravy z jižní Moravy. Cíl je jasný - voliči mají získat pocit, že díky ministrovi dopravy se dálnice D6 dostaví skoro sama.

Jitka Pokorná, krajská předsedkyně STAN Karlovarského kraje

Jitka Pokorná, krajská předsedkyně STAN Karlovarského kraje

Dan Ťok je ve své funkci od prosince 2014, za tu dobu měl tedy mnoho času našemu regionu pomoci i bez toho, že by musel být zvoleným poslancem za náš region. Ať již koalice, či opozice v nedávných krajských volbách, vždy měli voliči možnost vybírat si z lidí, kteří v regionu dlouhodobě působí. Přijde nám správné zcela stejně postupovat i ve volbách do poslanecké sněmovny.

Náš kraj má v dvousetčlenné poslanecké sněmovně pouhých pět poslanců. To je nejméně ze všech. Pro Karlovarský kraj je proto ještě více než v jiných krajích důležité, aby jeho poslanci kraj znali, s krajem žili a byli schopni efektivně hájit jeho specifické zájmy na celostátní úrovni. Nominace ANO je tak spíše chytrým reklamním tahem, než by byla schopna našemu kraji dlouhodobě prospět.

Autor: Jitka Pokorná