Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Z Chebského komunálu (VPM): Co se probíralo v diskusi s občany?

Z Chebského komunálu (VPM): Co se probíralo v diskusi s občany?

11. 3. 2018

Na besedu 5.3.2018 do Kavárny Joker se zastupiteli VPM dorazilo přes 30 občanů Chebu.

Poté, co Antonín Jalovec informoval o vývoji na radnici v posledním roce, došlo na konkrétní otázky.

Občané se zajímali o start nového parkovacího systému. Ten byl připravován několik let a už nyní se ukazuje, že je v něm několik chyb a nedostatků. Vedení města navíc silně podcenilo osvětu a poměrně složitý systém představilo Chebanům na jediné besedě jen několik dnů před zahájením jeho platnosti. I tak ale zastupitelé VPM nový systém považují za krok správným směrem, který bude ale třeba rychle korigovat.

Další dotazy směřovaly k uzavřené lávce na Švédský Vrch. Na nedávné besedě vedení města bylo občanům Šv.Vrchu starostou Hrkalem přislíbeno, že město postaví novou lávku. Domníváme se, že šlo o nepodložený slib. Pokud nebude získána dotace ze SFDI (která by mohla být přidělena nejdříve v létě 2019 a jejíž zisk je málo pravděpodobný), je financování stavby nové lávky ve finančním objemu vysoko přes 120 milionů výhradně z rozpočtu města nereálné. Zastupitelé VPM ale trvají na tom, že ze strany nové koalice bylo velmi nezodpovědné "osekání" výdajů v rozpočtu na rok 2018 na demolici lávky a výstavbu spojení se Šv.Vrchem pod viadukty u Kauflandu, kdy z původních 50 milionů zbylo pouhých 20 milionů.

Zastupitel Horník pak občany informoval o velmi špatné personální situaci v chebské nemocnici, kde hrozí odchod několika klíčových zaměstnanců z řad zdravotnického personálu. Tato situace je karlovarským vedením nemocnice přehlížena a neřešena. Je tak možné, že v rekonstruované nemocnici za více než 400 milionů nebude mít kdo léčit a kdo se o pacienty starat.

V besedách s občany budeme pokračovat na začátku dubna. Všichni Chebané i přespolní jsou srdečně zváni!

Autor: Jiří Duchek