Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Z Chebského komunálu (VPM): Co se odehrálo na březnovém zastupitelstvu?

Z Chebského komunálu (VPM): Co se odehrálo na březnovém zastupitelstvu?

19. 3. 2018

VPM informuje o dění z chebského zastupitelstva 15.3.2018:

Ve čtvrtek jednalo chebské zastupitelstvo. Hned v úvodu složil slib zastupitele JUDr. Martin Čonka (VPM) a nahradil tak Mikuláše Gangura, který na mandát rezignoval.

Ve zprávě vedení města jsme postrádali informaci o rozsudku okresního soudu, který vyměřil městu povinnost zaplatit výrazně přes milion korun strážníkovi, jemuž byla v roce 2014 dána protiprávně výpověď. Městu tak nyní hrozí trest v podobě doplacení ušlé mzdy. Nezákonnou výpověď tehdy dal a je pod ní podepsaný současný místostarosta Pospíšil (ODS). Ptali jsme se, zda v případě, že odvolací soud částku potvrdí, ponese pan Pospíšil politickou i finanční zodpovědnost za své pochybení. Starosta Hrkal (ANO) to prohlásil za předčasné, zastupitel Navrátil (ČSSD) podpořil Pospíšila s tím, že každý vedoucí pracovník občas udělá chybu. Ano, ale jsou různě velké chyby a chyba za více než milion si už nezaslouží být jen tak přehlédnuta.

V dalším průběhu jednání byl na programu prodej jednotlivých (sedmi) bytů v Evropské 13. Velmi překvapivě navrhl zastupitel Votruba (KSČM), aby byl celý dům prodán najednou jedinému vlastníkovi. Proti tomu razantně vystoupil zastupitel Jalovec (VPM), který upozornil, že prodej celého domu najednou skýtá vidinu nižšího příjmu pro město a hlavně dává novému majiteli možnost přeměnit celou nemovitost v ubytovnu či bydlení pro sociálně slabé, což není v zájmu města. Když následně tuto formu prodeje rozporoval i vedoucí majetkoprávního odboru Ing. Habětínek, nebyl návrh pana Votruby schválen.

Neprošel ani záměr koalice na prodej pozemku na Novém Městě pro výstavbu bytového domu, který byl z našeho pohledu ukvapený.

Řešilo se i (už poněkolikáté) stěhování denního stacionáře Mája, který jsme kvůli nevyhovujícím podmínkám chtěli přesunout do Kamenné 40. Koalice toto usnesení zrušila, ale nenavrhla žádné nové řešení. Může tak hrozit i úplné zrušení této potřebné služby, protože kraj městu už před dlouhou dobou nařídil urychlené přesunutí stacionáře do jiných prostor.

Obrovskou diskusi vyvolal i zamýšlený prodej monstrance místní farností městu. Ač kolice tlačila na schválení prodeje, i když přítomný farář Hruška potvrdil, že nehrozí přemístění monstrance mimo Cheb a momentálně chce farnost jednat s městem i o jiných možnostech řešení než je prodej, podařilo se nám prosadit úpravu usnesení tak, aby město mohlo dále jednat o všech variantách a nesvazovalo si ruce nutností koupě.

Autor: Jiří Duchek