Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Výjezdy hejtmana po obcích kraje pokračují

Výjezdy hejtmana po obcích kraje pokračují

25. 11. 2021

Hejtman Petr Kulhánek a radní pro oblast rozvoje venkova a zemědělství Vít Hromádko opět vyjeli do obcí Karlovarského kraje, a to do Tří Seker a Zádubu - Závišína.

Výjezdy hejtmana po obcích kraje pokračují

Výjezdy hejtmana po obcích kraje pokračují

V obci Tři Sekery projednávali zástupci kraje s paní starostkou Dagmar Strnadovou plánované opravy silnic, zejména spojnici mezi obcemi Tři Sekery a Krásné. V Krásném by pak obec nechala vybudovat i nový chodník a kanalizaci. Paní starostka se dotazovala na možnost očkováni zájemců v obci prostřednictvím mobilního očkovacího týmu.

Ve Třech Sekerách také řeší problém s pokrytím internetu v částech Krásné a Chodovská Huť. Paní starostka si posteskla, ze ačkoliv je obec obklopena cyklotrasami, chybí tu základní infrastruktura právě pro cyklisty, kterých tu jezdi velké množství.

Cesty krajem pak pokračovaly do obce Zádub-Závišín. Starosta obce Josef Tréšek informoval zástupce kraje o problému s přetížením silnic nadměrně naloženými kamiony, které si přes obec zkracují cestu. Občany trápí také nedostatečné pokrytí signálu hlasové i datové sítě. Obec plánuje vybudování kanalizace, její absence je zde letitým problémem. V současné době se mohou občané přihlásit k připojení. Po dokončení projektu bude nutná revitalizace silnic v oblastech, kudy kanalizace povede.
 

Autor: Jiří Duchek