Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Vnitroblok v Hradební ulici v Chebu čeká revitalizace

Vnitroblok v Hradební ulici v Chebu čeká revitalizace

11. 5. 2018

Ve vnitrobloku je na příští rok plánovaná demolice garáží, nová dlažba a výsadba stromů. Více v článku Jana Buriánka ze serveru chebsky.denik.cz:

Vnitroblok v Hradební ulici v Chebu čeká revitalizace

Vnitroblok v Hradební ulici v Chebu čeká revitalizace

Na jeho ostudný vzhled upozorňují už několik let lidé v jeho okolí. V následujících týdnech nechává město doprojektovat všechny stavební práce. Kolik úprava vnitrobloku bude stát, se zatím neví. Vše bude známé až po zmíněném projektu, který stojí půl milionu korun. Chebská radnice vyšla i vstříc občanům města, kteří si mohli vybrat, jakou variantu úpravy vnitrobloku preferují. K dispozici byly celkem tři varianty, z nichž si obyvatelé města vybrali tu, kde je zachováno co nejvíce zeleně. „Vnitroblok v Hradební ulici je v současné době rozdělen na dvě části, na uzavřený trakt, který v historii sloužil jako hospodářský dvůr se sýpkami, a dvorní trakt za domy v Dlouhé a Hradební ulici,“ sdělila tisková mluvčí Chebu Simona Liptáková. Město má už k dispozici úvodní studii úprav, kterou projednalo s občany okolních domů. „Pozvali jsme je na radnici a společně s projektantem jsme jim návrh rekonstrukce, který byl připraven v několika variantách, představili.

„Občané se shodli na variantě, kde je v části dvora za domy v maximální míře zachována stávající centrální zelená plocha. Je to samozřejmě na úkor počtu parkovacích míst, kterých by oproti z tohoto pohledu maximalistické variantě mělo být zhruba o sedm méně,“ sdělil místostarosta Michal Pospíšil.

V obou částech zrekonstruovaného vnitrobloku, které budou částečně odděleny historickou zdí, by tak mělo být přes čtyřicet parkovacích míst. Cesty a parkovací plochy budou v souladu s požadavky památkářů vydlážděny kamennou dlažbou. Počítá se rovněž s vybudováním stanoviště s podzemními kontejnery na odpad nebo výsadbou dalších vzrostlých stromů, které doplní tři stávající. Obě části nyní rozděleného vnitrobloku budou sladěné. Město tu nechá zbourat nevzhledné garáže.

„V letošním roce bychom chtěli dokončit projektovou přípravu včetně získání stavebního povolení a příští rok by se mohlo začít s realizací,“ poznamenal místostarosta. Pomocí rekonstrukce vnitrobloku Hradební by se měly možnosti pro parkování v této lokalitě výrazně zlepšit. Město chce, aby tato parkovací místa byla primárně určena pro lidi z okolních domů a pro seniory, kteří bydlí ve zrekonstruovaném Hradním dvoře.

Zdroj: https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/leta-zanedbavany-vnitroblok-ozivi-nova-dlazba-a-stromy-20180428.html

Autor: Erich Kříž