Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj V obci Březová se kontejnery přesunou pod zem

V obci Březová se kontejnery přesunou pod zem

31. 3. 2018

Ke zbudování pozdemních konterjnerů má už vedení města Březová u Sokolova projektovou dokumentaci. Vzhled náměstí tak bude zase o něco lepší. Více v článku Romana Cichockiho ze serveru sokolovsky.denik.cz:

V obci Březová se kontejnery přesunou pod zem

V obci Březová se kontejnery přesunou pod zem

Podle starosty města Miroslava Boudy je možné získat až 80 procent dotace. Jako první vzorek by radnice chtěla realizovat podzemní nádobu na náměstí. Jako na každém náměstí však bude záležet především na podzemním zasíťování dané lokality. „Další místa by mohla být u základní školy a zdravotního střediska. Novinka by přinesla městu nejen úsporu, ale i přínos v podobě velké kapacity nádob nebo estetiky,“ konstatuje Bouda.

„Viděl jsem podzemní nádoby na odpad v sousedním Německu a musím říci, že si jich člověk prakticky nevšimne. Vespod je přitom obrovská nádoba na odpad. Viděl jsem je jak na náměstích, tak na dálničních odpočívadlech. Myslím, že je to zejména pro vzhled města dobrý nápad,“ říká Pavel Stejskal.

Podobná stání instalovali v nedalekých Kraslicích. Lidé si na ně velmi rychle zvykli a chválí si především čistotu kolem těchto stání. U těch předešlých odhazovali lidé jakýkoliv odpad. Pořídili je z dotace, takže město nic nestály. Podmínkou je však zajistit určitý objem tříděného odpadu.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/brezova-chce-dostat-nevzhledne-kontejnery-pod-zem-20180316.html

 

Autor: Erich Kříž