Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj V lázních bude více klidu - Karlovy Vary omezily vjezd do centra

V lázních bude více klidu - Karlovy Vary omezily vjezd do centra

3. 3. 2015

Primátor Petr Kulhánek k nové úpravě dodává: "I s velmi omezenými možnostmi účinně regulovat nadměrnou dopravní zátěž v lázeňském území se snažíme dopravu v tomto citlivém území zklidnit. S tím také koresponduje zamezení tranzitu přes lázeňské území v Karlových Varech uvedené v platnost od 2. března. Slibujeme si od něj významné snížení průměrného denního průjezdu vozidel přes Zámecký vrch, který v současnosti dosahuje neúnosných 2500 vozidel denně." Více v článku Vladimíra Zedníka z portálu idnes.cz
V lázních bude více klidu - Karlovy Vary omezily vjezd do centra

V lázních bude více klidu - Karlovy Vary omezily vjezd do centra

"Smůlu mají od pondělí řidiči v Karlových Varech, kteří si dosud zkracovali v samotném centru lázní cestu přes Zámeckou kolonádu. Magistrát tam totiž nechal namontovat několik značek se zákazem vjezdu. Od této změny, kterou lze považovat za malou revoluci v lázeňské dopravě, si Karlovy Vary slibují odstranění bezpečnostního rizika pro chodce, lázeňské hosty a návštěvníky města, kteří procházejí křižovatkou u morového sloupu mezi dvěma pěšími zónami - Tržištěm a Starou Loukou.

Dopravní obsluhy se zákaz netýká. „Monitorováním provozu v ulici Zámecký vrch jsme zjistili vysokou intenzitu dopravy, přibližně 2 500 průjezdů vozidel za den v obou směrech. Tato trasa přes samotný střed lázeňského území je podle poznatků městské policie často využívaná ke zkrácení cesty mezi obchodně-správním centrem a částmi města na pravém břehu řeky Teplé,“ uvedla mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Změnu přivítal ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Milan Trnka. „V okolí Tržní i Zámecké kolonády jezdila spousta automobilů. Bylo špatné, že se některým řidičům nechtělo objíždět město. Omezení vysoké dopravní zátěže prospěje přírodně ionizované atmosféře lázní, což je zvláštností údolí kolem Teplé.“ Milan Trnka dodal, že podle vědeckých poznatků vzniká fenomén ionizované atmosféry přes noc v okolí pramenů a podílí se na léčbě spolu s pitnou kúrou.

Intenzitu dopravy v této lokalitě sleduje městská policie od září loňského roku. „Budeme v tom pokračovat i nadále. Pokud se prokáže, že zákazové značky nemají na množství projíždějících aut zamýšlený vliv, přijdou na řadu intenzivnější fyzické kontroly,“ uvedl velitel karlovarských strážníků Marcel Vlasák."

Zdroj: idnes.cz

Autor: Erich Kříž