Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj V Krušných horách vznikl pivovar Rýžovna

V Krušných horách vznikl pivovar Rýžovna

14. 9. 2018

Vysoko v Krušných horách vznikl v někdejší osadě Rýžovna pivovar stejného jména. Také v Božím Daru má dojít na obnovu původního pivovaru. Více v článku Petra Kozoroského ze serveru idnes.cz:

V Krušných horách vznikl pivovar Rýžovna

V Krušných horách vznikl pivovar Rýžovna

„Bude to obnovení 130 let staré značky Červený vlk,“ naznačuje starosta města. Za tímto projektem podle jeho slov stojí druhý největší vývozce žateckého chmele. Pivovar vznikne v sousedství hotelu Zelený dům.

Rodinný pivovar Ryžovna je v někdejší škole. „Ještě před necelým stoletím šlo o živou obec s téměř 70 domy a vlastním pivovarem. Ten zde dnes již nestojí, ale jednu z mála dochovaných budov - bývalou školu - jsme si vybrali, abychom navázali na tradici vaření piva na samém hřebeni Krušných hor,“ píše iniciátor vzniku pivovaru Jaroslav Dvořák na webu České pivo, české zlato.

Ve výčepu si příznivci pěnivého moku mohou poručit jeden ze tří druhů piva vyráběného z humnového sladu, chmele, vody a kvasnic. Nejslabší osmička nese jméno Školák, dvanáctku pojmenovali Boží Dar a vrchol nabídky, třináctistupňové pivo se jmenuje po majoru Kunešovi – Rapl.

„Dvanáctku jsem už ochutnal, je dobrá. Třináctku mám ještě v lednici,“ hodnotí nabídku starosta Božího Daru Jan Horník, který už malý pivovar navštívil.

Zdroj: https://vary.idnes.cz/pivo-pivovar-ryzovna-bozi-dar-cerveny-vlk-krusne-hory-p1m-/vary-zpravy.aspx?c=A180828_423513_vary-zpravy_ba

Autor: Erich Kříž