Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Tiskové zprávy STAN v Ostrově ustavil svou další oblastní organizaci

STAN v Ostrově ustavil svou další oblastní organizaci

10. 5. 2022

Začátkem měsíce května letošního roku se v Ostrově konala ustavující schůze oblastní organizace STAN Ostrovsko. Předsedou organizace byl zvolen Manfred Kraus a místopředsedkyní Andrea Huczmanová. Prioritou oblastní organizace je v tuto chvíli především příprava na blížící se komunální volby a rozšíření členské základny.

STAN v Ostrově ustavil svou další oblastní organizaci

STAN v Ostrově ustavil svou další oblastní organizaci

Počátek roku 2022 přinesl doznívající covidovou krizi, která v posledních dvou letech výrazně ovlivnila život celé naší společnosti. Sotva jsme se zplna nadechli a Evropu otřásá válečný konflikt způsobený ruskou invazí na Ukrajinu. Důsledkem těchto událostí je zhoršení životní podmínek našich spoluobčanů.

Čekají nás komunální volby, ve kterých budeme usilovat o to, abychom se aktivně zapojili do územní samosprávy města Ostrova. Nechceme nadávat, že věci nejdou, chceme je měnit, proto se budeme ucházet o přízeň voličů.

Většinu profesního života jsem věnoval veřejné správě, což mě také přivedlo k politice. Životní prostředí, bezpečnost obyvatelstva, bydlení, sociální služby, zdravotnictví, školství a úroveň života jsou oblasti, kterým bychom se rádi věnovali.

Centrem naší oblastní organizace je Ostrov, krásné a významném město, s bohatou historií v podhůří Krušných hor. Součástí naší oblastní organizace jsou i další důležitá města a obce hornického regionu Erzgebirge/Krušné hory, který byl zapsán v roce 2019 na Seznam světového dědictví UNESCO. Toto území si zaslouží úctu a návrat slávy, jako za dob králů a šlechticů. Návrat života, ochrany životního prostředí, prosperity a pocit bezpečí jsou našimi zásadními cíli.

Uvedené cíle a další konkrétní plány se budeme snažit zapracovat do volebního programu. Čeká nás v tomto ohledu mnoho práce a budeme také usilovat o co nejkvalitnější kandidátku a zapojení široké veřejnosti k naplňování cílů. Nejen v Ostrově, ale v řadě dalších městech a obcích budeme stavět své kandidátky. Všichni máme možnost měnit věci v našem okolí k lepšímu. Bez aktivní účasti to však nepůjde. Pevně věřím, že nás spoluobčané podpoří a STAN v naší oblasti na komunální úrovni posílí.

Manfred Kraus, oblastní předseda STAN Ostrovsko

Autor: Jiří Duchek, Manfred Kraus