Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Technický stav některých mostů v kraji je velmi špatný

Technický stav některých mostů v kraji je velmi špatný

22. 3. 2018

Dvacet šest lávek a mostů v Karlovarském kraji je v relativně dobrém stavu. Naopak špatně jsou na tom zbylé čtyři mosty a tři lávky. Více v článku Vladimíra Meluzína ze serveru karlovarsky.denik.cz:

Technický stav některých mostů v kraji je velmi špatný

Technický stav některých mostů v kraji je velmi špatný

I když jsou rovněž k dispozici chodcům i automobilům, jejich stav byl označen jako velmi špatný. Zcela uzavřeny jsou pouze dvě lávky a částečně jeden most. Takové jsou ve stručnosti závěry běžných a hlavních prohlídek mostních objektů v Karlových Varech, které prováděla společnost VPÚ DECO Praha a zprávu pro magistrát dokončila v závěru loňského roku. „Pokud jde o mosty, označení velmi špatný se týkají nosných konstrukcí Chebského a Dvorského mostu a také mostu v Rolavské ulici. Stejné hodnocení platí pro spodní část objektu mostu u letního kina. Stav řady dalších mostů byl při prohlídce ohodnocený jako špatný.

Například část Ostrovského mostu, Poštovního mostu, Festivalového mostu nebo Koptova mostu na Čertově ostrově. U šesti mostních objektů bude třeba zpracovat projektovou dokumentaci na jejich opravu. U dvou se už plánuje rekonstrukce. V letošním roce přijde na řadu Koptův most, jehož oprava bude stát kolem 6,5 milionu korun. V roce 2019 dojde na rekonstrukci Dvorského mostu,“ uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

V případě lávek se bude připravovat projektová dokumentace na opravu lávky u porcelánky a lávky Na Vyhlídce. Na lávce u Drahovického mostu je letos třeba dokončit rekonstrukci schodiště. A úplně nová lávka překlene v letošním roce koleje na horním nádraží.

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/vetsina-mostu-a-lavek-v-krajskem-meste-drzi-nektere-ale-prece-jen-o-neco-mene-20180311.html

Autor: Erich Kříž