Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Starostové představili svojí kandidátní listinu a programové priority

Starostové představili svojí kandidátní listinu a programové priority

26. 6. 2024

V úterý 25. června 2024 proběhla v Karlových Varech tisková konference Starostů a
nezávislých, na které došlo k představení prvních 20 jmen na kandidátní listině Starostů do
krajských voleb a také programové priority, které hnutí bude prosazovat.

Starostové představili svojí kandidátní listinu a programové priority

Starostové představili svojí kandidátní listinu a programové priority

Na kandidátce se objeví již známá jména jako nynější hejtman Petr Kulhánek, kandidát do Evropského parlamentu Erich Kříž, nebo stávající senátor Miroslav Balatka. Na kandidátní listině je celkem 45 kandidátů z celého Karlovarského kraje.

 

"Máme velmi silnou a vyváženou kandidátku, máme co nabídnout lidem i budoucím koaličním partnerům. Snažili jsme se nakombinovat zkušenost a energičnost a jsem přesvědčen, že lidé ocení tento mix. Na kraji je mnoho rozděláno a je třeba věci dotáhnout. Mnoho nového je také připraveno. Kontinuální vedení kraje zaručí dotažení opravdové transformace regionu a o tom by měli voliči na podzim rozhodnout," okomentoval kandidátku poslanec Jan Kuchař.

 

Mezi body kampaně zazněly klíčové oblasti pro rozvoj Karlovarského kraje, jako jsou zdravotnictví, infrastruktura, sociální péče či vzdělávání. V těchto oblastech se nynější vedení kraje velmi intenzivně angažuje a dosáhlo velikého posunu v těchto oblastech.

 

"Vstupujeme do kampaně s obhajobou naší čtyřleté práce, kdy se nemáme za co stydět jak v oblasti zdravotnictví, dopravy, sociálních věcí, vzdělávání, transformace regionu a dalších oblastí. Říkáme si o mandát v intenzivní aktivitě pokračovat, protože jedno období je velmi krátké na dokončení všech započatých projektů. Těší nás, že velmi pozitivní zpětnou vazbu ke směřování kraje v posledních čtyřech letech máme jak z evropských či národních institucí, tak ze soukromého sektoru a občanské společnosti. To je pro nás silnou motivací pokračovat dále," vyjádřil se nynější hejtman Petr Kulhánek.

 

Z úspěšných projektů, které se zrealizovaly během nynější vlády lze zmínit leteckou linku z Karlových Varů do Tel Avivu, dotační programy pro lékaře, otevření zubní pohotovosti, podpora cestovního ruchu a sportovního života a mnoho dalších.

 

"V rámci našeho předešlého působení chceme navázat na celou řadu úspěšných projektů a mnoho dalších plánujeme nastartovat. Osobně se věnuji regionálnímu rozvoji, jak v jeho širším pojetí, tak v jednotlivých mikro tématech. Chci zrealizovat kvalitní centrální veterinární péči/pohotovost, nastartovat mnohem výraznější zapojení kraje do podpory sportu a podporu start-up prostředí a projektů." sdělil Albert Tošovský.