Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj STAN v Karlovarském kraji má nové vedení v čele s Erichem Křížem

STAN v Karlovarském kraji má nové vedení v čele s Erichem Křížem

4. 3. 2023

„S novou energií do dalších let“ - to bylo hlavní poselství, které se neslo celým krajským sněmem hnutí Starostů a nezávislých v Karlovarském kraji. Sněm, konaný 2. března v Karlových Varech, měl na svém programu především volbu nového vedení krajské organizace na další dva roky. Krajským předsedou se stal Erich Kříž a 1. místopředsedou byl zvolen poslanec Jan Kuchař.

STAN v Karlovarském kraji má nové vedení v čele s Erichem Křížem

STAN v Karlovarském kraji má nové vedení v čele s Erichem Křížem

Před samotnou volbou nového krajského výboru účastníci sněmu vyslechli hosty, kterými byli předseda hnutí Vít Rakušan, 1. místopředseda hnutí Lukáš Vlček, místopředseda hnutí Pavel Čížek a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Poté krajskému sněmu prezentoval činnost krajské organizace za uplynulý rok stávající krajský předseda Robert Pisár, o dění v Senátu a v Poslanecké sněmovně informovali ve svých blocích senátoři Miroslav Balatka a Miroslav Plevný a poslanec Jan Kuchař. Následovala prezentace budoucí PR a komunikační strategie krajské organizace. Sněm otevřel i diskusi nad kompetencemi a složením krajského výboru. V navazujících volbách byl zvolen nový krajský výbor ve složení:

krajský předseda: Erich Kříž

1. místopředseda: Jan Kuchař

místopředsedové: Radan Večerka, Miroslav Balatka

členové krajského výboru: Robert Pisár, Jan Horník, Berta Majerníková, Radek Voborník, Kamil Špindler, Albert Tošovský, Manfred Kraus

„Vážím si důvěry členů krajské organizace a cítím jí jako velký závazek pro nadcházející práci. Chtěl bych moc poděkovat Robertovi Pisárovi za dosavadní práci pro hnutí a jsem moc rád, že pokračuje ve vedení krajské organizace. Čekají nás náročné volební roky, ale vedle toho se chci především zaměřit na budování krajské organizace a našich oblastí, kde máme mnoho šikovných a pracovitých členů. Moc se těším na spolupráci se všemi členy krajského výboru, kterých si velmi považuji a mají můj respekt za svoje nasazení a chuť politicky pracovat v našem složitém kraji,“ dodává Erich Kříž, předseda STAN Karlovarského kraje.

„Nové vedení krajského hnutí STAN bude mít nelehký úkol - připravit hnutí na krajské volby v roce 2024 a také důležitou obhajobu senátorského mandátu ve volebním okrsku č.2. Sokolov. Věřím, že budeme schopni voličům jednoznačně dát najevo, že STAN je sebevědomým hnutím, které má co nabídnout,“ dodal Jan Kuchař, 1. místopředseda STAN Karlovarský kraj a poslanec Parlamentu ČR. 

Autor: Jiří Duchek