Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Školství a sociální věci jsou dlouhodobě Achillovou patou Kraslicka

Školství a sociální věci jsou dlouhodobě Achillovou patou Kraslicka

20. 12. 2022

Kandidátka Společně pro Změnu s podporou STANu se dostala do zastupitelstva města Kraslic se ziskem 14,34 % hlasů, což při počtu 7 subjektů, které se dostaly do sedmnáctičlenného zastupitelstva, znamená 2 mandáty.

Školství a sociální věci jsou dlouhodobě Achillovou patou Kraslicka

Školství a sociální věci jsou dlouhodobě Achillovou patou Kraslicka

V našem volebním programu jsme si jako priority vytyčili školství, sociální problematiku a údržbu města. Školství a sociální věci jsou dlouhodobě Achillovou patou Kraslicka. ORP Kraslice patří dlouhodobě mezi nejhorší oblasti k žití. Pro ilustraci situace lze uvést několik čísel. ORP Kraslice drží třetí místo v podílu lidí v exekuci v celé ČR s hodnotou 17 %, podíl dětí v bytové nouzi 2,9 % - nejhorší v kraji, podíl žáků, kteří nedokončili základní vzdělání 11,3 % - nejhorší v kraji, průměrný počet zameškaných hodin za rok a dítě 115,4 hod – nejhorší v kraji, podíl dospělých osob s ukončeným vzděláním s maximálním základním vzděláním 16,8 % - nejhorší v kraji. Většinou hodnoty atakují i nejhorší umístění v rámci ČR a přesahují v některých případech krajské průměry několikanásobně.

V povolebním vyjednáváním jsme měli možnost obsadit místo v Radě města, vzhledem k tomu, že oba naši zastupitelé pracují ve vedení základní školy zřizované městem jsme to nepovažovali za vhodné. Místo toho jsem požádali zřízení dosud neexistující školské komise, která se bude zabývat strategií rozvoje kvalitního vzdělávání v oblasti Kraslicka. Zde jsme uspěli a komise začne s mandátem nové RM fungovat. Dále jsme obsadili post předsedy sociální a zdravotní komise, neboť nám práce předešlé komise nepřišla dostatečně aktivní a neakcentovala spolupráci s neziskovým sektorem v této oblasti. V neposlední řadě jsme obsadili i pozici předsedy investiční komise. Důvodem našeho zájmu je zapojení se do optimalizace hospodaření města s majetkem a jeho smysluplné využívání. Ambice máme poměrně vysoké.

Mgr. Jan Kuzebauch - zastupitel Kraslic; Milan Hloušek

Autor: Jiří Duchek, Milan Hloušek, Jan Kuzebauch