Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Prameny – proč bylo nezbytné odstupovat ze zastupitelstva

Prameny – proč bylo nezbytné odstupovat ze zastupitelstva

18. 9. 2018

Karlovarské minerální vody v uplynulém týdnu adresovaly obci Prameny nabídku na odkup pozemků, která více než třikrát převyšuje nabídku prosazovanou vedením obce. Ukázalo se tak, že součinnost se společností Real Aspekt a celé počínání obce bylo nevýhodné, tak jak jsme již upozorňovali v lednu a březnu. Navíc je nyní jasné, že odstoupení Aleše Ditterta (STAN) ze zastupitelstva, které učinil právě s ohledem na nevýhodnost nabídky společnosti Real Aspekt, může přinést Pramenům přinejmenším 20 milionů korun.

Prameny – proč bylo nezbytné odstupovat ze zastupitelstva

Prameny – proč bylo nezbytné odstupovat ze zastupitelstva

Je třeba zdůraznit, že bez odstoupení Aleše Ditterta by dnes již taková nabídka nebyla možná; obec by pravděpodobně pozemky prodala společnost Real Aspekt za cenu okolo 10 milionů korun, přišla by tak o potenciálních dalších 20 milionů korun, které by naopak musela platit ve splátkovém kalendáři dlouhé roky ruskému investorovi.

Je stálou otázkou, proč obec i přes naléhání opozičních zastupitelů prosazovala pouze vysoce nevýhodnou formu oddlužení skrze odprodej obecního majetku jedinému věřiteli, společnosti Real Aspekt. Na tuto otázku by se především měli ptát občané v následujících volbách do obecního zastupitelstva.

Aleš Dittert, projektant a bývalý zastupitel, uzavírá: "Cítím veliké zadostiučinění. Měsíce vedená negativní kampaň vůči mé osobě, zastrašování prostřednictvím trestních oznámení, vedené s cílem prosadit schválení nevýhodné nabídky neuspěly. Naopak se ukázalo, že je dobré stát si na svých principech a přesvědčení. Chtěl bych společnosti Karlovarské minerální vody, a.s. velice poděkovat za férovou nabídku, která svědčí o jejich vztahu k místu a snaze o opravdovou a efektivní pomoc obci namísto dlužního otroctví na 50 let.“

Autor: Erich Kříž