Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Potravinovou banku by měl podpořit i kraj

Potravinovou banku by měl podpořit i kraj

10. 4. 2018

Na schválení od zastupitelstva kraje čeká dotace pro Potravinovou banku. Ta má více práce i nákladů. Více v článku Vladimíra Meluzína ze serveru sokolovsky.denik.cz:

Potravinovou banku by měl podpořit i kraj

Potravinovou banku by měl podpořit i kraj

Peníze pro Potravinovou banku, která v Karlovarském kraji působí již třetím rokem, budou určeny například na zajištění skladů. Dále na distribuci potravinové a materiální pomoci k neziskovým či charitativním organizacím provozujícím azylové domy, nízkoprahová denní centra nebo domovy pokojného stáří.

Potravinové bance přibylo práce vzhledem k tomu, že od ledna musí obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních nabízet neprodané potraviny charitativním a neziskovým organizacím. V souvislosti s tím výrazně vzrostl nejen objem zboží, které Potravinová banka přijímá a dále rozděluje, ale i náklady na její provoz. Aby zvládla zajistit uskladnění darovaných potravin, jejich evidenci a distribuci, požádala Karlovarský kraj o dotaci.

„V Karlovarském kraji má potravinová banka 17 odběratelů, kteří potraviny dále rozdělují mezi potřebné. Těmi jsou lidé bez domova, matky s dětmi nebo například senioři. Peníze budou konkrétně využity na uhrazení osobních nákladů, opravy a údržbu automobilů, účetní služby, evidenci distribuce a práce ve skladu,“ uvedl náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Potravinovou banku Karlovarského kraje založily v roce 2015 neziskové a charitativní organizace s dlouhodobou působností v našem regionu – Farní charity, Armáda spásy a Pomoc v nouzi. V roce 2016 banka přerozdělila zhruba 17 tun potravin. V uplynulém roce se objem potravin téměř zdvojnásobil na více než 31 tun. Aktuální trend ukazuje, že čísla půjdou i nadále strmě nahoru.

Zdroj: https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/potravinova-banka-ma-vice-prace-i-nakladu-pomuze-i-dotace-kraje-20180403.html

Autor: Erich Kříž