Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Pokorná Jitka

Pokorná Jitka

Jitka Pokorná (*1962)

Karlovarský kraj

Pracovat pro lidi a s lidmi není povolání, ale poslání.

e-mail: jitkapokorna@novarole.cz

mobil: 602 343 465

/jitka.pokorna311?ref=bookmarks


Proč kandiduji?

Je třeba uchovat principy demokracie ve společnosti.

Proč byste mi měli dát svůj hlas?

Jsem starostka, která se stará především o lidi, kteří se ocitají v tíživé, životní situaci.

Mé osobní tři programové priority

  1. Svoboda slova a podpora demokracie
  2. Zdravá města = zdravý stát
  3. Důchodový systém


Funkce

Vzdělání

1978 - 1982 Střední zdravotnická škola

Zaměstnání

2000 - 2010 vedoucí sestra v nemocnici

1987 - 2000 zdravotní sestra

 

Zkušenosti

  • Od sametové revoluce se aktivně zajímám o dění v Karlovarském kraji.
  • Od roku 2006 jsem členkou zastupitelstva města Nová Role.
  • Pracuji v radě Sdružení Krušné hory západ.
  • Aktivně spolupracuji s o. p. s. Náhradním rodinám v Karlových Varech (mám tři vlastní děti a jedno dítě v pěstounské péči).

Mým cílem je přiblížit vrcholovou politiku té komunální, tak aby zvolení parlamentní zástupci co nejvíce naslouchali problémům starostů malých měst a obcí. Jsem přesvědčená, že hnutí STAN by mělo mít ambice, pracovat zcela samostatně jako autonomní politické hnutí, protože dle mého názoru je již schopné hájit své cíle. Hnutí STAN by mělo usilovat o to, aby se celostátní volební program neodkláněl od cílů a problémů jednotlivých mikroregionů v republice. V Karlovarském kraji se úspěšně setkávají starostové a starostky obcí a měst, a pokud se nám podaří sjednotit všechny vrcholové komunální politiky, bude hnutí STAN silným protikandidátem všem politickým stranám. Z toho vyplývá mé osobní motto: „Práce pro lidi a s lidmi není povolání, ale poslání“.

Zajímavosti

Vdaná, 4 děti  

Pracuji v o. p. s. Náhradním rodinám, protože vyrůstat v rodině je normální a lidé by měli mít dostatek informací o náhradní rodinné péči. Mým velkým snem je vybudovat pobytové sociální zařízení pro seniory v našem městě, protože jsem přesvědčená, že tak jak se nyní zachováme k našim seniorům my, tak se jednou budou chovat naše děti k nám. Starší člověk si nezaslouží, aby se na sklonku života, dostal na okraj společnosti. Ve volném čase se věnuji své velké rodině a dnes již dvěma vnučkám. S manželem bydlíme společně se všemi dětmi a mojí matkou ve velkém rodinném domě, když zbude čas, ráda relaxuji na zahrádce.