Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Podvod ČSSD? Rozjíždí nefér kampaň

Podvod ČSSD? Rozjíždí nefér kampaň

2. 8. 2012

Karlovy Vary – Kandidát do krajských voleb 2012 za stranu Starostové a nezávislí na společné kandidátce s TOP 09 Petr Kulhánek kritizuje na serveru strany volební kampaň, kterou ve Varech zahájila ČSSD.
Podvod ČSSD? Rozjíždí nefér kampaň

Podvod ČSSD? Rozjíždí nefér kampaň

Sociální demokracie se rozhodla vydávat „společensko-hospodářský informační zpravodaj s politickou satirou“ Karlovarské ozvěny, které obsahují dle Kulhánka jen „politické agitky, pomluvy a spekulace, ale žádné zpravodajství.“ Zprvu však čtenářům není jasné, že jde o počin právě ČSSD. To je možné zjistit až ze složení redakce, která je složena politiků ČSSD ve Varech. „Je tedy zřejmé, že jde o politický bulletin, a pak už je obsah pochopitelnější – nejde o zpravodajství, ale o agitaci,“ uvádí Kulhánek. 

ČSSD si podle slov primátora Karlových Varů Kulhánka vymyslela ve „zpravodaji“ uvedenou anketu z obce Stará Role. Výsledky smyšlené ankety jen pomlouvají magistrát.

 

Kulhánek se jal průzkum veřejného mínění ze Staré Role prověřit. Zjistil, že fotografie lidí uvedených pod anketou jsou použité bez souhlasu lidí zachycených na fotkách. Dokonce ani nejde o občany zmíněné obce, ale naslepo staženéfotografie z nejrůznějších internetových stránek. „Je mezi nimi třeba fotografie profesory Diany Hendersonové, vyučující na prestižní americké univerzitě, Massachussettském technologickém institutu, která si náhle v Karlovarských ozvěnách stěžuje, že jí ve Staré Roli chybí zeleň a nic zajímavého se tam neděje,“ komentuje vše Kulhánek. 

Dle Kulhánka je to nepochopitelné, když „ČSSD ostatní strany vytrvale poučuje o nutnosti korektního přístupu a upřímné komunikace, ale zde se snižuje k prostému obelhávání. Falšuje ankety a obsazuje do nich nic netušící lidi,“ dodává.

Kulhánek se zamýšlí nad tím, zda není takové jednání, kdy jsou lidem vkládány věty do úst, které nikdy neřekly, protizákonné. Podle Kulhánka tím ČSSD klesla.

 

 

 

 

 

 

 

Původní článek naleznete zde: