Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Pište mi

Pište mi

27. 10. 2023

Když jsem se letos na jaře snažil žákům 9. tříd v Sokolově vysvětlit samotnou podstatu povolání zastupitele a politika, říkal jsem jim, že politik je ten, který přenáší sdělení  od občanů na místa, kde se s tím či oním problémem může něco udělat. Něco změnit k lepšímu. Komunikace s občany, vysvětlování kroků nebo rozhodnutí a přenos informací od občanů svého regionu na ta správná místa by měla být u politika jednou z nejdůležitějších činností. Takhle politiku a její význam osobně chápu. Politika má být služba občanům.

Miroslav Balatka - senátor za volební obvod č.2 - Sokolov

Miroslav Balatka - senátor za volební obvod č.2 - Sokolov

Každý region má své specifické problémy. Některé jsou podobné nebo stejné napříč republikou, ale ta konkrétní témata, spjatá s regionem, vnímají lidé často více a jejich znalost je pro mě důležitá. I proto se jako senátor pravidelně scházím se starosty obcí jako zástupci občanů na společných setkáních každého půl roku. Navštěvuji také pravidelně obce a jejich starosty, navštěvuji ředitele firem v regionu. Abych situaci co nejlépe „zmapoval“. Mapování je pro mne jako geodeta ostatně známou úlohou a vždycky mne bavilo a stále baví, i v tomto přeneseném významu. Dobrou znalost situace v regionu, který zastupuji, považuji za naprostou nutnost k mé práci jako politika. Pořádám mnoho různých akcí pro veřejnost, abychom se mohli potkat. Koncerty, přednášky s historiky, zvu do regionu zajímavé osobnosti, nebo slavím s občany důležitá výročí, jako je například již tradiční oslava státního svátku 28. října u rozhledny na hoře Krudum ve Slavkovském lese, kam chodíme již od roku 2018. S mnoha z vás jsem za ty roky osobně mluvil a měli jsme možnost si takto vyměnit informace. Setkávání s lidmi mi dá také vždy nejlepší zpětnou vazbu, jak dělám svoji práci. Setkávání a vzájemná komunikace je pro mne velmi důležitá.

A teď se konečně dostávám k nadpisu tohoto článku. Neměl jsem možnost se za těch pět let setkat s vámi všemi. A třeba máte na srdci něco, co byste mi rádi sdělili, o co byste se se mnou rádi podělili. Budu rád, když budu vědět, co vás trápí, co vás naopak těší, z čeho máte radost. Co se vám podařilo. Nebo s čím bych vám nebo našemu regionu mohl třeba pomoci. Nebo máte nějaký nápad. Nebojte se mi to napsat. Popřípadě se můžeme sejít. V Sokolově mám regionální senátorskou kancelář, její dveře jsou vám otevřené. Jsem tu pro vás.

Chtěl bych vám popřát krásné a klidné podzimní dny. 

senátor Miroslav Balatka

B. Němcové 2042, 356 01 Sokolov

email: balatkam@senat.cz

telefon na asistentku: 774 045 003

Autor: Miroslav Balatka