Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Parkovacích míst je v Mariánských Lázních stále málo. Výstavbu nových je potřeba zrychlit

Parkovacích míst je v Mariánských Lázních stále málo. Výstavbu nových je potřeba zrychlit

18. 8. 2022

Zaparkovat a neporušit přitom žádný předpis. To se pro občany města stává mnohdy složitým úkolem. Živelné parkování je k vidění především na sídlištích, ale určitě nejen tam. Nedostatek parkovacích stání je dluhem již daleké minulosti, na který se ale zatím reaguje spíše pomalu.

Parkovacích míst je v Mariánských Lázních stále málo. Výstavbu nových je potřeba zrychlit

Parkovacích míst je v Mariánských Lázních stále málo. Výstavbu nových je potřeba zrychlit

V Mariánských Lázních se jedná téměř o všechna sídliště, dále o polikliniku v Úšovicích, lokalitu u nemocnice, některá školská zařízení, ulici Tyršova (bazén, zimní stadion, posilovna…), okolo Chebské křižovatky, ulici Chopinova a výčet by mohl pokračovat. „Máme vytipováno deset lokalit, kde chceme bezodkladně vypracovat projekty a vybudovat nová parkovací místa,“ přiblížil Tomáš Rákos. Aby investice fungovaly efektivně, základním předpokladem je včasná projektová připravenost a rozhodnost při volbě priorit, do čeho město bude investovat. „V současné době jsem k rozhodnosti a zdlouhavé přípravě investic mírně skeptický. Hodně se mluví, ale činy příliš vidět nejdou, a to by se mělo změnit,“ hodnotí investiční připravenost Jiří Škroch. „V rámci koncepčního řešení problematiky parkování se zároveň nabízí také dořešení řady nevyužívaných městských lokalit,“ dodává Škroch. Například v Úšovicích chátrající objekt bývalé kotelny nebo prostor městského tržiště, do kterého město v minulosti investovalo peníze, ale konání trhů vzápětí povolilo paradoxně úplně jinde. Lokalita tržnice nyní zeje prázdnotou.

Autor: Jiří Duchek