Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Ohlédnutí za kampaní

Ohlédnutí za kampaní

27. 10. 2020

Před několika týdny skončila dlouhá a náročná předvolební kampaň před krajskými volbami. Pro mě osobně to byla kampaň první, kampaň, která nejen mně ukázala a přinesla mnoho nového. A nutno podotknout, že i mnoho pozitivního, přestože slovo kampaň se v našem politickém prostředí stává, především vinou jednoho konkrétního člověka, takřka sprostým výrazem. Kampaň ale může být i slušná a věcná a já jsem moc rád, že jsme to i u nás v Karlovarském kraji ukázali.

Štěpán Javůrek

Štěpán Javůrek

Kdybych měl skončenou kampaň hodnotit jednotlivými slovy, napadlo by mě následující. Poctivá, odpracovaná, profesionální, naplno prožitá. Jsem přesvědčen, že pro naše hnutí byl konec letošní krajské kampaně pouze začátkem. Začátkem cesty, na jejímž konci bude dobře řízená, sebevědomá, moderní a aktivní Česká republika. Můj optimismus pramení z nesmírného lidského kapitálu a potenciálu, který jsem během kampaně na vlastní oči viděl. Naši kandidáti a styl naší kampaně ukázal, že politika se dá dělat slušně, věcně a s vizí. Ukázalo se, že dokážeme do veřejných funkcí dostat lidi s různými názory, kteří ale mají velkou morální integritu a totožný hodnotový žebříček. A především, že na druhé straně stojí velká skupina voličů, kteří právě na tento styl politiky a právě na takové kandidáty slyší. A to je pro nás velká naděje do budoucna.

Samotná kampaň v našem kraji byla v pravém slova smyslu kontaktní. Od konce června do prvního zářijového týdne jsme běželi skrze celý Karlovarský kraj, doslova do každého města, městečka a vesnice. Myslím, že naši zvolení zastupitelé mohou s klidným srdcem říct, že znají v našem Karlovarském kraji obrazně řečeno každý kámen. Setkávali jsme se s lidmi na náměstích, diskutovali, povídali si a zjišťovali, co občany Karlovarského kraje trápí. Neslibovali jsme nesplnitelné, nerozdávali jsme laciné dárečky, ale nabízeli jsme vizi a zkušenosti. A právě díky tomu jsme, myslím, uspěli.

Naše kampaň byla úspěšná také proto, že se do ní zapojil, kdo jen trochu mohl. Naši kandidáti, podporovatelé, starostové, senátoři doprovázeli Běh pro budoucnost, chodili mezi lidi, byli aktivní na sociálních sítích. Kampaň jsme všichni společně odpracovali a na výsledku je to vidět. Kampaň provázel velký entuziasmus všech – a to je právě to, co je nesmírně důležité udržet i nadále. Atmosféra během kampaně byla často nakažlivě pozitivní. Přál bych si, abychom si tyto pozitivní pocity všichni dlouho pamatovali. Když vydržíme, vyhrajeme. Možná ne teď, možná ani za rok, ale jednou jistě ano. Protože cesta je cíl. Buďme na tu chvíli všichni připraveni. Naše kraje a naše republika je dlouhodobě špatně vedena. A až dostaneme příležitost to napravit, nebude čas na chyby a omyly. Po zkušenosti z letošní kampaně jsem přesvědčen, že naši lidé to zvládnou.

Vážené a milé kolegyně, vážení kolegové! Děkuji vám za vaše nasazení, za vaši pracovitost, za pozitivní atmosféru a za možnost být během kampaně součástí tohoto fungujícího týmu. Říká se, že nikdo nedostane druhou šanci na první setkání. Těší mě, že mé první setkání s předvolební kampaní bylo takto pozitivní. Určitě si to budu vždycky pamatovat.

Štěpán Javůrek

Autor: Jiří Duchek, Štěpán Javůrek