Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Od středy 14. dubna se mohou k očkování registrovat lidé starší 65 let

Od středy 14. dubna se mohou k očkování registrovat lidé starší 65 let

12. 4. 2021

Další skupinou lidí, která se může registrovat k očkování proti COVID-19 v rámci centrálního rezervačního systému, budou od středy 14. dubna 2021 občané starší 65 let. Připojí se tak ke skupinám seniorů 80+, 70+, zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury a sociálních služeb.

Od středy 14. dubna se mohou k očkování registrovat lidé starší 65 let

Od středy 14. dubna se mohou k očkování registrovat lidé starší 65 let

Registrace v centrálním rezervačním systému bude pro zájemce o očkování starší 65 let opět přístupná na internetové stránce: https://registrace.mzcr.cz/ Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. „Karlovarskému kraji se velmi úspěšně daří pokračovat v očkování, bezesporu k tomu pomohla mimořádná dodávka vakcín ze SRN a profesionální práce krajského očkovacího týmu. Věříme, že o očkování bude zájem i mezi seniory staršími 65 let a v tomto ohledu se opět obracíme na jejich rodiny, aby jim pomohly s registrací a rezervováním místa a termínu,“ upřesnil hejtman Petr Kulhánek s tím, že například v nemocnicích vakcinace výrazně pomohla omezit nákazu mezi zdravotníky na minimum.

Karlovarský kraj chce opět usnadnit proces registrace lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost. I nadále proto nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s touto registrací. Bezplatná krajská asistenční linka pro pomoc s registrací na očkování má telefonní číslo 800 600 444 a v provozu je v pracovní dny denně od 8 do 18 hodin, o víkendech a svátcích od 9 do 15 hodin. Volat je ale také možné státní linku 1221.


Popis registrace do rezervačního systému:

V případě zájmu o očkování je nutné provést registraci do online systému: https://registrace.mzcr.cz/

- Na stránce zadáte své, případně kontaktní (dcera, syn, jiný rodinný příslušník) telefonní číslo.

- Obdržíte formou SMS takzvaný PIN kód, který zadáte do systému (ověření telefonního čísla).

- Nyní můžete vyplnit registrační formulář (jméno, příjmení, rodné číslo, zdravotní pojišťovna, adresa, e-mail, preferované očkovací místo, zdravotní stav).

- Jakmile dokončíte vyplnění formuláře, klikněte na „odeslat žádost“.

- Následně vyčkejte na doručení tzv. zvací SMS (obdržet ji můžete i v řádech několika dní), která obsahuje PIN 2. Tato zpráva bude doručena ve chvíli, kdy budou uvolněny termíny pro očkování.       

 

Rezervace termínu očkování:

Na stránce www.reservatic.com/ockovani zadáte číslo pojištěnce (občané ČR vyplňují své rodné číslo, cizinci přidělené číslo pojištěnce) a PIN 2, který jste obdržel na mobilní telefon ve zvací SMS.

- Na tento web jsou občané směrováni po vyplnění registrace a na vyzvání prostřednictvím zvací SMS zprávy s PIN 2. Samostatným přístupem přímo na tento web rezervaci nelze provést.

- Vyberete očkovací místo, následně vyberete datum a čas rezervace.

- Termín 2. očkovací dávky (pokud se jedná o vakcínu, kde je třeba očkovat dvěma dávkami) se vytvoří automaticky.

- Potvrdíte vytvořenou rezervaci kliknutím na „rezervovat“ a vyčkáte na zobrazení potvrzení o platné rezervaci. Pokud jste vyplnili email, obdržíte i potvrzení o platné rezervaci i emailem.
 

Adresy očkovacích center v Karlovarském kraji najdou lidé na krajské internetové stránce k očkování:

https://www.kr-karlovarsky.cz/covid-19/Stranky/ockovani_kvk.aspx

O možnosti očkování se mohou ale také informovat u svého praktického lékaře, pokud se do vakcinace zapojil.

 

Autor: Jiří Duchek