Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj Obyvatelům Chebu se změny v parkování nelíbí

Obyvatelům Chebu se změny v parkování nelíbí

13. 3. 2018

Nespokojení obyvatelé Chebu sepisují petici proti novému systému parkovacích zón v Chebu. Vedení města celou věc v několika ohledech nezvládlo. Více v článku Jana Buriánka ze serveru chebsky.denik.cz:

Obyvatelům Chebu se změny v parkování nelíbí

Obyvatelům Chebu se změny v parkování nelíbí

Jen pár dní v Chebu platí změna parkování a už je jasné, že se části obyvatel nelíbí. Petici proti změně podepsalo už víc než 340 místních. Lidé kritizují především to, že v některých ulicích nedostali šanci si zakoupit abonentní kartu, ačkoliv to v sousední ulici možné je.

Od března začaly v ulicích centra Chebu a jeho nejbližším okolí fungovat nové zóny, které měly usnadnit parkování. Tam, kde bylo původně vyhrazené parkování pouze pro abonenty, nyní mohou krátkodobě stát i vozidla lidí, kteří si přijedou vyřídit věci na chebskou radnici. Řidiči tam totiž nově zaparkují i s parkovacím kotoučem. Podle radnice totiž takové místo zůstávalo přes den prázdné a nikdo jiný na něm nesměl zastavit. Tímto způsobem chce město vyřešit nedostatek parkovacích míst v centru. Zatím se jedná o zkušební provoz do konce letošního roku.

„Už při projednání parkovacího systému s občany bylo jasné, že jsou tam nedostatky. Zastupitelé pořádně ani nevěděli, jak to ve kterých zónách dosud fungovalo a jak se tam parkování změní,“ sdělila Marcela Novotná z Jakubské ulice. „Podle mého město přípravu tohoto systému podcenilo v mnoha bodech. Což potvrdilo i samotné vystupování zastupitelů města,“ poznamenala Novotná.
Občané chebské radnici vyčítají například to, že zcela nepochopitelně některé lokality a některé domy v jedné ulici nebyly do systému parkování zahrnuty. A tím pádem lidé v této oblasti nemají šanci zaparkovat nikde. Týká se to například Dlouhé ulice anebo i ulice Valdštejnovy.

„Od roku 2011 fungovala v naší ulici modrá oblast v rezidentním systému a byli jsme spokojeni. Nikdo nám tam nejezdil. Mohli jsme si zakoupit kartu. Teď to bude fungovat tak, že si můžeme sice koupit kartu, ale od 7 do 17 tam máme parkovat současně s těmi, kteří tam zaparkují na parkovací kotouč,“ udivovala se Barbara Lochmanová z Valdštejnovy ulice. „Nikdo to nekontroluje. Všichni tam parkují, jak chtějí. A my nakonec nebudeme mít kde parkovat. Je to hrůza,“ dodala.

Problémy nastaly i v chebské Dlouhé ulici. „Nemohu si koupit abonentní kartu. Dvě třetiny ulic jsou vyřazeny z parkovacích modrých zón. Nikdo mi situaci pořádně nevysvětlil. V jedné ulici můžete mít abonentní kartu a ve vedlejší už ne, protože to tam je na kotouče? Co je to za nesmysl? Podle mě nebudou současnému systému rozumět ani cizinci. Dodatková tabulka hovoří jinak než celková vyhláška,“ řekl Ladislav Tkaczyszyn z Dlouhé ulice.

„Na základě mnohých připomínek občanů na diskusi, která se odehrála v únoru, se parkovací systém zvláště na starém městě upravuje. Připomínky se zapracovávají do systému, aby se vyhovělo maximálním požadavkům obyvatel. Zapracované připomínky by měly fungovat od 1. dubna letošního roku,“ konstatoval starosta města Chebu Zdeněk Hrkal.

Zkušební parkovací systém potrvá do konce letošního roku, následně dojde k jeho zhodnocení a dalším případným úpravám, aby byli spokojeni všichni občané.

Zdroj: https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/se-zmenou-parkovani-nesouhlasime-volaji-ridici-a-sepisuji-spolecne-petici-20180306.html

Autor: Erich Kříž