Hlavní stránka Regiony Karlovarský kraj O potenciálu STANu v Karlových Varech

O potenciálu STANu v Karlových Varech

28. 6. 2022

Jedna z největších výhod STANu je to, že opravdu vznikl zespodu. Nejdříve lokální sdružení několika desítek osobností a starostů malých obcí se dokázalo před více než 20 lety spojit s okolními, stanovit své cíle a program, pořídit značku a postupně oslovit prakticky na všech úrovních voliče z celé republiky.

Radan Večerka, 1. místopředseda KV STAN

Radan Večerka, 1. místopředseda KV STAN

To, že je dnes STAN význačnou součástí vlády České republiky a že má velmi silné a známé osobnosti v nejvyšších patrech české politiky ale neznamená, že by měl zapomenout na to odkud vyšel. Tedy z komunálu. Naopak. Pokud chce být STAN i nadále úspěšný, musí svoji sílu znovu a znovu potvrzovat na té nejnižší politické úrovni. Jedině tak STAN objevuje další a další aktivní, mladé a perspektivní politiky, kteří mohou růst až do těch nejvyšších míst vládních pozic. Zde je největší síla STANu, personální i programová. Nejsilnější spojení s občany, nejpřirozenější způsob komunikace mezi politickou stranou a voličem. Proto jsou blížící se komunální volby pro STAN opět ty nejdůležitější.

Jsem velmi rád, že i v Karlových Varech, našem krajském městě, se po delší době stagnace pro letošní volby dokázala dát pod STANem dohromady silná parta aktivních lidí se zájmem o politické dění. Lidí, kteří pochopili, že když chtějí něco změnit a ovlivnit, nejpřirozenější a nejúčinnější možností je se zapojit a angažovat právě na tom místě, kde věci správy věcí veřejných ve svém okolí mohou reálně ovlivnit. V městském zastupitelstvu.  STAN jim rád dá organizační a finanční zázemí, zkušenosti a podporu. Oni dají k naplnění společného cíle své tváře, své ambice, a hlavně své vnitřní pochopení toho, že když chtějí něco změnit, tak se musí aktivně zapojit. A možná jim některým bude Karlovarské politické kolbiště za nějakou dobu „malé“ a posunou se dále na kraj, republiku a budou vznikat i další nové Vítkové Rakušané. Tak jako i on začal v Kolíně.

Radan Večerka, 1. místopředseda KV STAN

Autor: Jiří Duchek, Radan Večerka